Skupina vlivných rabínů varuje: Druhý příchod Ježíše Krista je velmi blízko

4.5/5 - (2 votes)

Před několika lety skupina vlivných rabínů v Jeruzalémě varovala židovskou komunitu před brzkým příchodem Mesiáše na základě přesvědčení, že ještě nedorazil. V současné době tatáž skupina vydala varování, na základě nedávných událostí ve světě, „druhý příchod“ Ježíše Krista nastane velmi brzy.

Podle bible přijde Ježíš Kristus podruhé během nenadále situace a bez jakéhokoliv varování. Rabín Šlomo Moše Amar, bývalý sefardský vrchní rabín Jeruzaléma, ve své projevu k židovské komunitě hlásá, že Mesiáš by už mohl být na cestě.

Kázání zaznělo na tradiční vzpomínkové akci rabína Jisraela Abuchatzira, které se zúčastnilo více než 100 000 lidí, včetně vládních úředníků a náboženských vůdců, ve městě Netivot Israel na jihu země. Setkání se konalo ještě, před hrůzami, které Izrael zmítají.

Amar se také vyjádřil ke kázání rabína Chaimeho Kanievského, jednoho z předních představitelů ultraortodoxního judaismu v Izraeli, který se před čtyřmi lety dostal do titulků, když oznámil blížící se příchod Mesiáše.

Znalec Bible věří, že rabíni mají pravdu

Spisovatel Gary Bowers, který se zabývá biblickými proroctvími věří, že rabíni mají pravdu, když tvrdí, že Mesiáš už žije. Ale jak on sám řekl: „Mýlí se, když říkají, že už je na Zemi nebo že je to muž narozený v této generaci. Mýlí se, když tvrdí, že to bude první zjevení Mesiáše. Ježíš je Mesiáš. Náš vykupitel žije! Ale je v nebi a čeká, až se každým dnem vrátí na Zemi.“

Věřící ale i ateisté po celém světě začínají brzkému příchodu Krista věřit především s ohledem na nedávné události: válka v Izraeli, zatmění Slunce 14. října, zatmění Měsíce, které se událo na konci října, zemětřesení, která se odehrála v Afghánistánu a kritickou situaci v dnešním světě. Jen náhoda? Znepokojivá náhoda…

Sdílet: