Silně věřící rodina skrývala fosilii prehistorického tvora více než 150 let, popírá totiž jejich víru

Rate this post

Před více než 150 lety objevila rodina, dnes úspěšného výrobce jablečného brandy, fosilní pozůstatky dávno vyhynulého mořského plaza Ichthyosauruse. Rodina byla silně nábožensky založena a takový nález ohrožoval jejich náboženské přesvědčení. Proto fosilii zahrabali pod zem, a stalo se zní rodinné tajemství. Dnes po více než 150 letech se rodina rozhodla fosilii vykopat a vystavit.

Julian Temperley vlastní firmu na výrobu jablečného brandy a jiných výrobků v anglickém Somersetu. Jeho rodina v roce 1850 objevila neskutečně zachovalou fosilii vymřelého plaza. K nálezu došlo během stavařských prací. Nejprve si rodina chtěla fosilní pozůstatky vystavit, jenže rázem se dostavil pocit viny. Přece jen věřili v Boha a v Bibli je jasně napsáno, jak tento svět vznikl. Kdyby si tedy vystavili nalezenou fosilii, prakticky by tuto víru popřeli.

Z fosilie se stal rodinný poklad, který se stal fascinací pro budoucí generace. Sám Temperley si vzpomíná, že v dětství několikrát navštívil místo, kde rodina fosilii zakopala. Pravidelně ji s rodinou vykopávali, aby mohly děti zůstat v úžasu nad tím, co jejich rod po staletí ukrývá. Později v roce 2013 až 2014 se sám Temperley rozhodl fosilii vykopat nadobro. Důvodem byly silné povodně, které by jurský poklad mohly zničit.

S pomocí profesionálního sběratele fosilii Chrise Moora, pozůstatky Ichthyosauruse vykopal a vyčistil. Podle analýzy, kterou Moor provedl, jde o působivý kousek. Temperley se okamžitě rozhodl, že vyobrazení Ichthyosauruse využije pro uvedení nové lihoviny na trh.

Ichthyosaurus je vyhynulým rodem spodnojurského mořského plaza z čeledi Ichthyosauruse. Svým vzhledem připomínal ještěrky podobné delfínům. Jeho fosilní pozůstatky byly objeveny na území dnešní Belgie, Velké Británie, Německa a Švýcarska.

Zdroj: IFLScience.com

Sdílet: