Sbohem rakvím: ekologické pohřebiště přemění vaše tělo ve strom

Myšlenka na to, že se člověk stane součástí přírodního koloběhu a vrátí se tam, odkud pochází, dokáže většinu z nás silně zasáhnout bez ohledu na to, v co věříme nebo nevěříme.

Metoda nové a krásné pohřební ceremonie se vyvinula v Itálii. Projekt s názvem Capsula Mundi se zrodil v hlavách designérů Anny Citelli a Raoula Bretzela, kteří přišli s nápadem na organické, biologické pohřební lusky, které promění pohřbené tělo v živiny pro strom, který z ostatků vyroste.

Poté, co je zapouzdřen v embryonální poloze, je nebožtík pohřben a nad luskem je zasazen strom nebo jeho semeno. Webové stránky projektu nabízí k výběru již řadu stromů.

Lidé, pohřbení uvnitř kapslí, se stanou živinami pro jimi vybrané stromy.

Projekt je zatím pouze konceptem, protože italský zákon o pohřebnictví tyto formy pohřbů zapovídá. Pokud mu však bude dovoleno pokračovat, kladou si jeho zakladatelé za cíl vytvořit celé vzpomínkové parky namísto hřbitovů s náhrobky.

A namísto ničení a pohřbívání dřeva v podobě dřevěných rakví bychom na sklonku života teoreticky měli možnost poskytnout výživu novým stromům. A skutečně – představa, že naši milovaní a potomci budou moci takové stromy navštívit, je velmi uklidňující.

Zdroj: CM

Sdílet:
Loading...