Ruský startup prodává robotické klony skutečných lidí. Začala nová éra lidské digitální nesmrtelnosti

Ruský startup Promobot začal s prodejem autonomních androidů. Zákazníci si dokonce mohou vybrat podobu robota, ten může vypadat jako kterýkoliv živý nebo už neživý člověk na Zemi. Pomalu ale jistě se tak dostáváme do doby, kdy budou lidé schopni dosáhnout digitální nesmrtelnosti, ať už se nám to líbí nebo ne.

Doba, kdy jsme mohli tvrdit, že je každý člověk unikátem, je nejspíš pryč. Nově mohou lidé existovat i coby robotická autonomní kopie sebe samých. Alespoň to tvrdí ruský startup Promobot, podle něhož si teď zákazníci mohou objednat androida, který bude vypadat jako kdokoliv na Zemi, ať už půjde o reálnou osobu nebo vymyšlenou.

Každý, kdo si to bude moci dovolit, si tak může pořídit androida pro komerční nebo soukromé využití. Startupová společnost představila hned několik příkladů využití těchto robotů. Tak například robotický klon Michaela Jordana, by mohla prodávat basketbalové dresy, nebo třeba William Shakespear, může předčítat své texty v muzeu a divadlech.

Nová éra lidské nesmrtelnosti

Produkt Promobotu jménem Robo-C není schopný chůze. Jeho krk a torzo se ale mohou pohybovat. Tvář Robo-C má podle dostupných informací celkem 18 pohyblivých částí, díky nimž android zvládne asi 600 mikro výrazů. Jeho umělá inteligence zase zahrnuje asi 100 tisíc řečových modulů. Jak uvádí Promobot, klíčový moment ve vývoji androida typu Robo-C je digitalizace osobnosti a vytvoření konkrétního vzhledu androida. Výsledkem pak je podle Promobotu digitální nesmrtelnost, přinejmenším dokud android nezreziví.

Lidé už začali s objednávkami

Ruští představitelé společnosti se již nechali slyšet, že přijímají první objednávky, dokonce je pár lidských robotických klonů už ve výrobě. Jeden z robot bude umístěn ve vládním servisním středisku, kde bude provádět hned několik činností, včetně pasových skenů. Další bude klon Alberta Einstaina pro výstavu robotů. Pro soukromé účely si pak hned dva roboty objednala rodina ze Středního východu, který je chce z podivného důvodu, aby vítaly jejich hosty.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet:
Loading...