Ruská vojenská zpráva tvrdí, že se vojáci naučili ovládat telepatii díky delfínům

Ruská armáda zařazuje do rostoucího arzenálu svých válečných prostředků parapsychologii. Informují o tom místní média s odkazem na článek v oficiálním vojenském měsíčníku Armejskij sbornik. Mimosmyslové vnímání, označované mnoha odborníky za nevědeckou pověru, má ruským vojskům pomoci pronikat do mysli protivníka.

Autorem článku Supervoják pro války budoucnosti je plukovník Nikolaj Poroskov, který odkazuje na výzkumy prováděné v bývalém Sovětském svazu v 80. letech minulého století. Speciální ruské jednotky prý později využívaly poznatky sovětských expertů ve válkách proti čečenským separatistům.

S pomocí parapsychologických metod by podle Poroskova mohla ruská armáda odhalovat záměry nepřítele, provádět „neverbální výslechy” a prohlédnout protivníka skrz naskrz.

Poroskov rovněž uvádí, že metoda parapsychologie již byla testována na zvířatech. „Dali neverbální příkaz delfínům a ti jej provedli. Ukázalo se, že je to aplikovatelné i na člověka, dokonce i na stroje. S pomocí parapsychologie je možné napadnout počítačové programy, odposlouchávat konverzace či přerušit televizní a rozhlasové vysílání,” píše plukovník v časopise, který vychází v nákladu zhruba 10 tisíc výtisků měsíčně.

V prohlášení dále pokračuje, že byl úspěšně proveden test čtení textu v cizím jazyce, který byl ukryt uvnitř uzamčeného trezoru.

Bojová parapsychologie prý pomáhá při výuce jazyků, umožňuje delší dobu nejíst a nespat a usnadňuje dokonce léčbu zranění. Parapsychologickými metodami by Rusové mohli bojovat i proti teroristům, protože by mohli včas odhalit jejich plány. Možné by bylo dálkově ovládat techniku a číst tajné dokumenty uzamčené v sejfech.

Naprostá pohádka

Agentura RBK, která na Poroskovův článek upozornila, požádala o komentář člena vedení ruské akademie věd Jevgenije Alexandrova. „Parapsychologie je výmysl a pseudověda. Naprostá pohádka. Už v mnoha zemích světa probíhaly výzkumy a všude skončily stejným závěrem. Neexistuje žádný zaznamenaný případ, je to jen způsob, jak tahat peníze ze státního rozpočtu,” uvádí svůj pohled na věc Alexandrov.

Zdroj: BI

Sdílet:
Loading...