Ruská firma chce spustit gigantické reklamy, které budou zářit na noční obloze

Ruská startupová firma StartRocket přichází s výjimečnou inovací. V budoucnu už billboardové reklamy neuvidíte kolem silnic, ale přímo na noční obloze. Celá vize je představena v koncepčním videu, kde můžete vidět loga McDonald´s, Coca Cola, KFC atd., jak se vznáší na noční obloze, jako by šlo o nové souhvězdí.

Podle vedoucího projektu Vlada Sitnikova je tato komodifikace noční oblohy dalším logickým krokem, co se reklam týče. Sitnikov chce pro vizualizaci reklamy na obloze použít miniaturní satelity známe jako CubeSat.

Pro časopi Futurism uvedl: „Světu vládnou značky a události. Super Bowl, Coca Cola, Brexit, Olympijské hry, Mercedes, FIFA a mnoho dalšího. Ekonomika je „oběhovou soustavou“ společnosti. Zábava a reklama jsou jejím srdcem. Jednou budeme žít ve vesmíru a lidstvo tam přenese i svou kulturu. Čím profesionálnějšími a zkušenějšími průkopníky budeme, tím líp pro nás všechny.“

Společnost StartRocket oznámila, že již příští rok uvede na trh svůj výrobek „Orbital Dispaly“, a do roku 2021 budou reklamy na noční obloze zobrazovány zcela běžně. Miniaturní satelity ´, které budou loga přenášet na oblohu, budou obíhat v nadmořské výšce 400 až 500 kilometrů a budou viditelné ze Země jen po dobu 6 minut. Jediné, co společnost zatím neuvedla, je kolik taková reklama v kosmu bude stát.

Randy Segal, advokátka, která se specializuje na poradenství právě pro firmy podobného zaměření tvrdí, že projekt je technicky proveditelný, avšak společnost StarRocket by mohla narazit na pár regulačních překážek napříč světem.

Kromě padajících hvězd, zatmění Měsíce a dalších úkazu noční oblohy, se tak možná za dva roky staneme svědky reklam, které budou putovat naší oblohou.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet: