Putin tvrdí: „USA bychom zničili za méně než půl hodiny.“

Ruský prezident se v nedávné době sešel s členy Valdajského klubu. Oficiálně se analytické fórum zaměřuje na aktuální otázky mezinárodní politiky, ekonomiky a bezpečnosti ve světě. Právě na zasedání Valdajského dostal Putin zajímavou otázku. „Dokážete zničit USA do půl hodiny?“ Ruský prezident se na chvíli odmlčel a poté odpověděl, „Vlastně bychom to dokázali rychleji.“.

Od rozpadu Sovětského svazu se mnohé změnilo. Razantní změnou prošla hlavně armádní a zbrojní vybavenost Ruska. Potencionální protivníci této země jen hrubě odhadují současné schopnosti ruských zbraní. Jak se ukázalo, Rusům se nejen podařilo řádně dovybavit svou armádu, ale také se stali „neviditelnými“ pro nepřátelské rakety. Rusové zvládají vyřadit ze hry veškerou nepřátelskou elektroniku a z raketových zbraní učinit nesmyslnou hromadu kovového šrotu.

„Rusko j jedinou zemí, která může zničit USA, mají potřebné schopnosti a jaderné zbraně,“ prohlásil nedávno generál Mark Milli, náčelník štábu amerických pozemních sil. Jak by použití jaderných zbraní mezi těmito mocnostmi dopadlo, ví moc dobře každý z nás. Kdyby však přeci jen došlo k tomu, že by USA zaútočila jadernými zbraněmi na Rusko, dokáže tato země vrátit úder i za předpokladu, že v ní nikdo nepřežije. Spustí se systém Perimetr.

Za předpokladu, že by byla zničena všechna velitelská stanoviště ruské armády, existuje autonomní systém Perimetr. Jde o systém samostatného řízení strategických raketových vojsk. Zahrnuje hardware a software, který dokáže odpálit rakety za jakýchkoliv podmínek. Systém dokáže provést přípravu a odpal raketových střel i v případě, že by všichni z obsluhy byli mrtví a nebylo by komu dávat rozkazy.

Perimetr je schopen sbírat a zpracovávat velké množství informací, analyzovat změny vojenské a politické situace ve světě, nezávisle posoudit příkazy přijaté po určitou dobu a na základě toho vyvodit závěr, že ve světě není něco v pořádku. Když systém usoudí, že přišel jeho čas, spustí příkazy pro přípravu raket.

Ovšem tento systém se nesmí aktivovat v době míru. Proto také o něm všichni hovoří v minulém čase. V současné době jde o přísně utajovaný projekt. Co dokáže modernější verze systému, nikdo neví. Stejně jako se nikde nedočtete podrobnou vybavenost ruské země. Z toho, co se v médiích za poslední roky uvedlo, je zřejmé, že obranné prvky vojska využívají sérii elektronických prvků, které jsou schopny zrušit všechny možné útoky potencionálního nepřítele z nebe, země a vody. Není pochyb o tom, že v případě jakéhokoliv útoku, je tato země víc než připravená. Doufejme, že k takovému střetu nikdy nedojde. Byl by totiž fatální pro všechny, nejen pro zúčastněné.

Zdroj: tvzveda

Sdílet:
Loading...