První plovoucí národ s vlastní vládou a kryptoměnou bude otevřen v roce 2022

Rate this post
Vůbec poprvé v historii lidstva se dočkáme plovoucího města, které se stane prvním plovoucím národem na Zemi, představující liberální utopii uvolněnou od regulací a daní. Bude disponovat originálním bydlením na pobřeží, vlastní kryptoměnou a bude fungovat „mimo vládní předpisy“.

Peter Thiel – americký podnikatel, filantrop, politický aktivista a spoluzakladatel neziskového projektu nazývaného Seasteading Institue, vytvořil první plán tohoto města již před deseti lety. Od té doby se projekt posunul doslova mílovým krokem vpřed, v současné době má být ustanoven pilotní projekt a to vládou francouzské Polynésie.

První světový nezávislý plovoucí národ se brzy zrealizuje v Tichém oceánu a bude fungovat mimo veškerá vládní nařízení s využitím vlastní kryptoměny nazývané „Vyron“. Plovoucí město, či stát (záleží jaký pojem je vám blíž), zahrnuje zhruba 300 složitě navržených domů, řadu hotelů, restaurací, kanceláří a dalších budov, které se budují v tuto chvíli v Tichém oceánu poblíž Tahiti. O takovýto projekt se nikdy před tím, nikdo nepokusil. Otázkou je, jak se tento projekt bude vyvíjet dál?

Očekává se, že nezávislé, plovoucí město bude stát zhruba 50 miliónů dolarů
(v přepočtu 1 092 000 000 korun) a bude plavat v mezinárodních vodách, přičemž bude fungovat na základě vlastních zákonů, jeho mottem je, že osvobodí lidstvo od politiků. „To znamená, že bude existovat jistá stabilita, mimo kolísání geopolitických vlivů, obchodních otázek a kolísání měn – půjde o dokonalý inkubátor,“ vysvětlila paní Mezza García. “ Pokud nebudete chtít žít pod vládou daného ostrova, budete moct svůj dům odpojit a přidat se k jinému plovoucímu národu.“ dodává García.

Cesta k založení plovoucího národa byla a ještě bude dlouhá. Seasteading Institute spoluzaložená panem Thielemm, pracovala v posledních pěti letech navrhováním a testováním, trvalé a inovativní komunity plovoucí na moři. Na této cestě se podílela i společnost Blue Frontieres, startup společnost, která se specializuje na stavbu plovoucích ostrovů.

Návrh plovoucího města se inspiroval polynéské kulturou, zejména z jejich tradiční navigace, založené na pozorování a obrovské znalosti přírodních prvků. Návrháři plovoucího městského státu odrážejí v designu hory a kopce, tvar oceánských útesů a mnoho různých podmořských orientačních bodů, stejně jako vzestup a nastavení měsíce, slunce a hvězd.

„Během několika návštěv francouzské Polynésie a po seznámení se s prostředím a místním kontextem byla jedna věc jistá, projekt se musí promítnout do svého prostředí. Za tímto účelem byly studovány všechny místní environmentální charakteristiky, klima, ekologie a kulturní kontext, které hrají hlavní roli v celém procesu.“

Sdílet: