Překvapivé „dračí oko“ nalezené ve ztracené jeskyni v Anglii

4/5 - (1 vote)

Uhnízděné hluboko v kamenném dole Anglie, bylo objeveno něco velmi pozoruhodného. Velmi stará stavba, která svým vzhledem připomíná Dračí oko, takto byla i archeology pojmenována.

Dračí oko je metamorfovaný skalní útvar, který byl objeven v kamenném dole v Lancashire v Anglii. Metamorfované horniny vznikají modifikací již existujících hornin uvnitř Země procesem zvaným metamorfóza. Horniny se působením tepla nebo tlaku přeměňují na chemicky aktivní tekutiny, které procházejí strukturálními a mineralogickými úpravami.

Jeskyně v odlehlém koutě West Lancashire si díky tomuto objevu získala velkou pozornost. Místo totiž působí doslova mysticky. Nevyužitá důlní šachta je dnes známá jako jeskyně Dračího oka a byla dlouhá léta tajemstvím hrstky průzkumníků a místních obyvatel.

Přesnou polohu jeskyně zná pouze několik městských průvodců, kteří mezi sebou a obyvateli monitorujícími oblast sdíleli přesné koordinační body. Uprostřed jeskyně, o které se předpokládá, že vznikla ze starověké důlní šachty, se nachází neobvyklý útvar známý jako „dračí oko“.

Oko, tvořené vzorem ve skále, vypadá zaobleně, když ho určitým způsobem prostoupí světlo. K tomuto mystickému místu se ale nedostanete jen tak a už vůbec ne snadno. Cesta zahrnuje část, kde se musíte plazit a prodírat se nebezpečnými úseky. Nejspíš i to bude důvodem, proč místní drží přesné umístění oka v tajnosti. Jeskyně představuje nebezpečí pro dospělé a především pro zvídavé děti.

Sdílet: