Potopená středověká vesnice se děsivě vynořuje z italského jezera

V horách střední Itálie se nachází středověká vesnice, která byla od 40. let skrytá na dně jezera. Její příběh je impozantní a díky suchu znovu ožívá. S rostoucím teplem klesá hladina jezera a vesnice Fabbriche di Careggine z 13. století se vystavuje na obdiv.

Naposled byla vesnice spatřena před více než 25 lety, v roce 1994. Její historie však sahá mnohem dál. Vybudována byla v 13. století pro dělníky železáren a v roce 1947 se z ní stala „vesnice duchů“. Důvodem byl vznik nové přehrady na řece Edron a vesnička Fabbriche di Careggine jí stála v cestě.

Od doby svého zaplavení bylo uměle vytvořené jezero Vagli vypuštěné jen 4x, a to v letech 1958, 1974, 1983 a 1994. Není tedy pochyb o tom, že vidět středověkou vesnici po 26 letech bude jedinečným zážitkem. Přehradu vlastní společnost Enel, která již teď láká potenciální návštěvníky na rok 2021, kdy bude vesnička zcela přístupná.

Příležitost prozkoumat vesnici, která je zatopená už desítky let, se totiž nenaskytne každý den. Po dlouhé době se lidé budou moci projít uličkami, které jsou jinak v hloubce 35 metrů. Místní úřady doufají, že dojde k posílení cestovního ruchu, zvláště když jde o tak mimořádnou událost.

Sdílet:
Loading...