Pedofilní vězni žádají o zrušení chemické kastrace

Odsouzení pedofilové sní o výkonu trestu a návratu ke svobodě a normálnímu životu. V naší republice je to vlastně normální proces. Nicméně v takovém Kazachstánu jsou pedofilové odsouzeni k chemické kastraci. Tento postup se jim ale nelibí, a tak žádají zrušení tohoto nařízení.

Chemická kastrace pro pedofily? Možná by většina z vás řekla, že by takové tresty zavedla i u nás. A není se čemu divit. Přitom v Kazachstánu se tomu odsouzenci brání. Tak například dva vězni, kteří se oba dopustili znásilnění nezletilé, dostali trest odnětí svobody na 15 a 16 let. S nástupem trestu u nich také dojde k chemické kastraci. „Víme, že to poškozuje naše těla. Bojíme se, jak to v budoucnu ovlivní mé zdraví.“ Strachují se odsouzeni.

„Nyní je mi velmi líto, že jsem se dopustil takového zločinu. Svým příkladem bych chtěl všem ostatním ukázat, že by neměly páchat hrozné trestné činy. Žádám ty, kteří mi předepsali chemickou kastraci, aby zvrátili své rozhodnutí. Jsem ještě velmi mladý.“

Prohlásil teprve 23letý mladík, který není ještě ani ženatý. Navíc je prvním synem a snil o tom, že bude zubařem. Ve své vesnici ovšem zneužíval sousedovu dceru. Druhý odsouzený je už ženatý, a dokonce má malou holčičku, přitom znásilnil svého bratrance.

Podle vedoucích vězeňské instituce nenařizuje soud chemickou kastraci zdaleka všem odsouzeným za pedofilii. Navíc před zákrokem je vězeň podroben lékařským testům. „Celkově si trest odpykává přibližně 400 lidí. Tito lidé spáchali závažné trestné činy. 78 z nich znásilňovalo děti. V roce 2018 byla v Kazachstánu povolena chemická kastrace. Poprvé však byla uplatněna až o rok později. V roce 2019 obdrželo takový rozsudek 11 lidí.“ Prohlásil Kakharman Aubakirov – zástupce vedoucího nápravných institucí.

Když se aplikuje odsouzenému injekce, začne hladina testosteronu u mužů klesat. Po dokončení chemické kastrace, se postupně hladina hormonů obnoví, nicméně reprodukční funkce je značně oslabena. Je třeba si uvědomit, že osvobozený pedofil není převychovaný. Naopak je nutné, aby podstupoval psychoterapie a v případě Kazachstánu i chemickou kastraci.

Zdroj: KL

Sdílet: