Papež František podpořil partnerství pro páry stejného pohlaví

V dokumentu „František“ od Jevgenije Afineyevského vyzval papež František k přijetí zákonů, který umožňuje civilní sňatek homosexuálů.

Ve středu, během filmového festivalu v Římě, proběhla premiéra celovečerního dokumentu „František“ od Jevgenije Afineyevského. Svatý otec hovořil mimo jiné o otázkách životního prostředí, chudoby, migrace, rasových a příjmových nerovností a problémů těch, kteří jsou nejvíce postiženi diskriminací.

Mezi tématy, která papež komentoval, byla také záležitost civilních sňatků. „Homosexuálové mají právo být rodinou. Jsou to Boží děti,“ uvedl ve filmu papež František. „Co musíme udělat, je podpořit zákon o civilních sňatcích. Tímto způsobem budou legálně chráněni,“ dodal. Jak zdůraznil, nikdo by neměl být vyloučen na základě své sexuální orientace.

Režisér filmu Jevgenij Afineevskij v rozhovoru pro Katolickou zpravodajskou agenturu potvrdil, že taková slova zazněla během jednoho z rozhovorů se Svatým otcem.

Ruský režisér Jevgenij Afineevskij začal pracovat na filmu „František“ v roce 2018. Při práci na inscenaci měl přístup ke kardinálům, archivům vatikánské televize a samotnému papeži. Jak zdůraznil v rozhovorech s médii, o dosažení tohoto cíle dlouhodobě vyjednával s Vatikánem.

Sdílet:
Loading...