Památky světa se v sobotu zahalí do tmy. Zapojí se i Česko a upozorní tak na důležitou věc

Nejdůležitější dominanty celého světa se zahalí v sobotu 30. března 2019 ve 20.30 místního času na jednu hodinu do tmy. Důvodem nebude celosvětový výpadek proudu, ale největší celosvětová ekologická akce Hodina Země, která varuje, že jsme možná poslední generace, která může zachránit naši planetu.

Přírodní bohatství ztrácíme závratnou rychlostí. V mořích bude podle odhadů do roku 2050 více tun plastů než ryb. Ztrácíme zvířata, rostliny, lesy i podzemní vody. A jsme první generací, která má dostatek informací o tom, co se děje a jak ohrožujeme svět a budoucnost našich dětí.

Každý z nás musí dnes přispět ke změně, jinak se nám hrozbu nepodaří odvrátit. A každý z nás se nyní může přidat k milionům lidí na světě, kteří v sobotu řeknou, že jim na přírodě záleží.

V České republice se do akce Hodiny Země zapojí více než 120 obcí a desítky firem a organizací, přičemž další se mohou stále nahlásit na stránce Hodina Země. Do akce se zapojují ale i jednotlivci, těch je v seznamu pro tento už téměř 400. Zhasnou i známé České památky, jako např. Kaple
sv. Václava, zámek Pardubice, Toulcův dvůr apod.

Přidají se tak k dominantám jako je nejvyšší budova světa Burdž Chalífa ve Spojených arabských emirátech, pyramidy v Egyptě, řecká Akropole, římské Koloseum, Eiffelova věž v Paříži, Big Ben v Londýně či Empire State Building v New Yorku.

Cílem Hodiny Země je posílit vědomí o důležitosti ochrany přírody, udržitelného chování a spotřeby, o minimalizaci odpadů či změně stravování. Hodina Země spojuje všechny ty, kteří si uvědomují důležitost ochrany naší planety a zároveň svou sílu něco změnit. A zapojit se můžete i vy!

Zdroj: HodinaZeme.cz

Sdílet:
Loading...