Osvětim řeší další problém neúcty!

Muzeum Osvětim se potýká s dalším problémem neúcty. V těchto dnech se objevily na e-shopu americké společnosti Redbubble minisukně, kabelky a polštáře s opravdu nevkusným potiskem. Vzorem pro zboží se stal sám tábor smrti, kde zahynulo 1,1 miliónů lidí. Informoval o tom magazín Bussines Insider.

Na tyto prodejní položky online obchodu Redbubble, upozornili sami zaměstnanci muzea Osvětim, když je zveřejnili na svém Twitteru. Následující položky jsou výtvorem nezávislých designerů a jejich hlavním motivem je nacistický tábor, který sloužil k vyhlazení židů a jiných menšin.

Konkrétně jde o:

  • Polštář, na němž jsou koleje vedoucí do Osvětimi, po kterých přijížděly tisíce lidí na jistou smrt. Polštář stojí 45 dolarů, v přepočtu 1 035 korun.
  • Kabelka s vyobrazením elektrického plotu, který měl odradit potencionální uprchlíky s německým nápisem „Pozor! Vysoké napětí! Riziko smrti! Obchod jí prodává za 15 dolarů, v přepočtu 345 korun.
  • Posledním kouskem je minisukně s potiskem hlavní nacistické strážnice v Osvětimi. Stojí 35 dolarů, tedy 805 korun.

Pod tento seznam zaměstnanci Osvětimi označili online obchod Redbubble a dodali následující: „Opravdu si myslíte, že prodej takových výrobků, jako jsou polštáře, mini sukně nebo tašky s obrázky Osvětimi, místem největší lidské tragédie, kde bylo chladnokrevně zavražděno více než 1,1 miliónů lidí, je přijatelné?“

No uznejte sami. Koupili byste si domů doplňky s vyobrazením koncentračního tábora, kde mezi lety 1940 až 1945 zemřelo více než 1,1 miliónů lidí? Nejen, že je to nepřijatelné ale hlavně neuctivé. Naštěstí nemuseli zaměstnanci na odpověď dlouho čekat. Společnost Redbubble odpověděla následovně: „Děkujeme, že jste nás na tuto skutečnost upozornili. Charakter tohoto obsahu rozhodně není přijatelný a není v souladu s našimi komunitními podmínkami. Podnikneme okamžité kroky k odstranění těchto i podobných produktů.“

Pro muzeum Osvětim to není první situace projevu neúcty, kterou řeší. V dubnu museli zaměstnanci muzea požádat lidi, aby přestali sdílet na sociálních médiích fotografie sebe na kolejích, které pro tisíce lidí představovaly jistou smrt.

Zdroj: Insider.com

Sdílet:
Loading...