Oslnivé modré světlo nad New Yorkem vyděsilo místní, o UFO rozhodně nešlo

Místní obyvatelé New Yorku byli včera večer pořádně vyděšeni. Noční obloha se zbarvila do modré jasné barvy a místní se báli, že jde o mimozemskou invazi. Důvod byl ale mnohem prostší. Modrý rozbřesk způsobil výbuch v elektrárně.

Výbuch v newyorské elektrárně způsobil u lidí obrovský rozruch a paniku. Ta ale nebyla zapříčiněna samotným výbuchem ani dočasným výpadkem elektrického proudu.

Rozruch způsobilo modré světlo, které ozářilo oblohu nočního New Yorku. Nejméně dva transformátory v místní elektrárně explodovaly, následkem toho se na obloze objevilo jasně modré světlo. Naštěstí se při explozi nikdo nezranil a hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu.

Mnoho lidí světlo vyděsilo a někteří si dokonce mysleli, že jde o mimozemskou invazi. Výbuch mimo jiné způsobil i komplikace na blízkém letišti LaGuardia a z důvodu výpadku elektřiny, nebylo možné létat.

K celé záležitosti se na Twitteru vyjádřil i tiskový mluvčí společnosti Con Edison, který potvrdil, že v jedné z elektráren došlo ke „krátkému elektrickému požáru“, který poškodil elektrické transformátory a zapříčinil výpadek elektrické energie.

Sociální sítě se okamžitě zaplnily fotografiemi a videi, které zachycují modrou záři.

Zdroj: IFLScience.com

Sdílet:
Loading...