Odtajněné fotografie americké vlády, které odkrývají významné události v zcela jiném světle

Ve dvou článcích jsme si pro vás připravili hned několik fotografií, které byla americká vláda nucena zveřejnit. Fotografie vyobrazují jedny z nejdůležitějších události americké historie. V sérii dvou článku najdete fotografie Pabla Escobara během návštěvy Bílého domu nebo Usáma Bin Ládina a jeho rodinu na dovolené v Německu, nebo také skryté základy a fotografie týkající se UFO. Snímky nejen šokují, ale také vyvolávají otázky ohledně toho, co vše vláda ve skutečnosti skrývá.

Včera jste mohli vidět fotografie týkající se vesmírného výzkumu a fenoménu UFO. Dnes si ukážeme snímky z nejdůležitějších okamžiků americké historie a začneme fotografií z 11. září 2001. Byl to strašlivý den nejen pro Ameriku ale i pro zbylý svět. Snad každý z nás si pamatuje, kde v tu chvíli byl, když se dozvěděl o teroristickém útoku. Pád Dvojčat viděl celý svět, málokdo ale viděl, do jaké míry byl poškozen Pentagon.

Bonnie a Clyde byli notoricky známým kriminálním párem, který cestoval po Americe během Velké hospodářské krize a vykrádal banky. 23. května 1934 se Bonnie, Clyde a zbytek jejich gangu dostali do přestřelky s texaskými policisty. V autě bylo 112 děr po kulkách a čtvrtina z nich se dostala až k nechvalně známému páru.

V roce 1945 proběhla v Novém Mexiku přísně tajná operace zvaná Trojice. Jednalo se o jadernou bombu, kterou vláda testovala v rámci projektu Manhattan. Bomba byla tak silná, že skutečně přežila jaderný výbuch.

Tato bizarně vypadající betonová konstrukce je ve skutečnosti bunkr umístěný v Severní Dakotě. Původně se používal k měření počasí a seismických vln. Poté sloužil i jako systém protiraketové obrany. No a když bude třeba a nastane soudný den, bude sloužit jako ochranný kryt.

Ve dvacátých a třicátých letech měli lidé v Londýně na vnější straně oken svých bytů připevněné „dětské klece“. Byly navrženy tak, aby se dědi mohly bavit, zatímco jsou jejich rodiče zaneprázdněni. Díky těmto klecím mohly děti na čerstvý vzduch a rodiče se o ně nemuseli strachovat. Trošku zvláštní nemyslíte?

Během studené války se hodně spekulovalo o tom, jaké druhy zbraní má obávané Rusko. Jak se později ukázalo, bylo to horší, než vláda očekávala. CIA tuto fotografii obdržela během války.

Pablo Escobar byl kolumbijský drogový magnát a narcoterorista, který vedl jeden z největších kartelů v historii. Na této fotce jej můžete vidět s jeho synem během návštěvy Washingtonu DC. I když to vypadá jako normální a běžná fotka, je tu něco podezřelého. V době, kdy byla fotografie pořízena, byl Escobar na americkém seznamu nejhledanějších zločinců. Stále je záhadou, jak se mu podařilo navštívit taková veřejná místa, aniž by byl zajat.

Hindenburg byla velká komerční vzducholoď přepravující cestující, navržená německou společností Zeppelin. Masivní vozidlo začalo létat v březnu 1936 a bylo používáno jako zařízení k šíření nacistické propagandy. 6. května 1937 dosáhla německá vzducholoď ohnivého konce nad USA a narazila do Manchester Township v New Jersey.

Uložiště jaderného odpadu Yucca Mountain se nachází v Nevadě. Obsahuje vyhořelé jaderné palivo a další vysoce radioaktivní odpad. Projekt byl schválen v roce 2002.

Než se Usáma Bin Ladin stal jedním z nejhledanějších teroristů v historii, byl jen obyčejný člověk, který dělal normální věci – jako judo.

Během studené války a atomového věku vláda postavila podzemní bunkry a tunely pro vládní úředníky, pro případ jaderného útoku. Nacházejí se po celých Spojených státech. Vláda však tvrdí, že již nejsou v provozu. Je jen na vás, zda jim věříte nebo ne.

Tento obrovský hřibový mrak pochází z vodíkové bomby vytvořené Sovětským svazem, známé jako carská bomba. Byla odpálena 30. října 1961 jako experiment k testování termonukleárních zbraní. Dodnes je nejmocnější lidskou výbušninou, která kdy vybuchla.

Předtím, než byl Usáma Bin Ládin jedním z nejznámějších teroristů na světě. Na této fotografii je se svými pěti manželkami a některými ze svých dětí na dovolené v Německu.

Henry Ford způsobil revoluci v automobilovém průmyslu tím, že vytvořil auto, které si každý Američan mohl dovolit, a tím si získal své místo v historii. Ford však chtěl jít ještě dále vytvořením modelu T, který by dokázal projet všemi terény. Byl prodáván v letech 1923 – 1925.

Tato fotografie vytvořila mnoho konspiračních teorií týkajících se Adolfa Hitlera. Je všeobecně známo, že spáchal sebevraždu ve svém bunkru. Nicméně tyto fotografie přiměly lidi tato fakta zpochybnit. Mnoho lidí je přesvědčeno o tom, že na fotografii je sám Adolf Hitler v pokročilém věku, poté co utekl do Argentiny.

Jimi Hendrix byl v 60. letech jednám z nejznámějších a nejoblíbenějších kytaristů, zpěváků a skladatelů. Na kytaru začal hrát, když mu bylo 15 let. Na počátku 60. let ale propadl drogám a alkoholu. Toto je jeho poslední fotografie.

1.listopadu 1952 byl úspěšně proveden vůbec první test termonukleárního zařízení. Tento okamžik byl součástí operace IVY a znamenal začátek něčeho mnohem děsivějšího než atomová bomba – vodíková bomba.

Když USA bombardovaly japonská města Hirošimu a Nagasaki, utrpělo mnoho lidí šílené zdravotní následky. Toto je obrázek chlapce, který utrpěl zranění během bombardování Hirošimy.

13.prosince 2003 provedla americká armáda operaci Red Dawn k zajetí iráckého diktátora a teroristy Saddáma Husajna. Strávil devět měsíců na útěku, než ho našli koaliční jednotky.

Sdílet: