Od nejvlivnějších společenství v historii, až po tvůrce Nového světového řádu

Kdo že vlastně vládne světu? Existují opravdu tajná společenství, která fungují v pozadí a vytvářejí nový světový řád? Kdo jsou ti lidé? K tomuto tématu je mnoho otázek ale málo odpovědí. Světová setkání klubu Bilderberg přineslo do popředí otázky o skutečném vlivu, více, čí méně “tajných skupin”, na osud našeho lidstva. Jsme pod jejich kontrolou? Co dělají? Kdo jsou jejich členové?…intriky, spiknutí a strategie – perfektní ingredience, které vždy charakterizovali skryté společnosti, jejich rozměry nemůžeme ani zdaleka pochopit. V tomto článku se podíváme na některé z nejdůležitějších “tajných” společností v historii naší planety.

Klub Bilderberg

V roce 1954 se v hotelu setkaly nejvlivnější postavy světa, aby projednali a naplánovali celosvětovou agendu pro následující rok. Od té doby se nadále setkávají každoročně, ale obsah jejich rozhovorů zůstává důkladně střeženým tajemstvím. Bilderberg není přesně tajná společnost, ale mnozí teoretici se obávají o vliv, který mají jejich výroční schůzky, a někteří říkají, že jsou za novým světovým pořádkem. Ale to je samozřejmě naprosto absurdní … že?

Svobodní zednáři

První zednářský domek, předchůdce světového kamenictví, byl založen v Londýně v roce 1717 a dnes ještě existuje. Svodní zednáři se vyznačují obrovským repertoárem kódů a rituálů a složitou strukturou vnitřních hierarchií. Většina moderních tajných společností byla inspirována svobodným zednářstvím, přijala řadu jejich způsobů a způsobů fungování.

Ilumináti

Kdo nezná Ilumináty … že? Ilumináti jsou údajně tajným řádem, který řídí svět od dob osvícenství. Původně to byla “pobočka” svobodných zednářů, která začala v roce 1776 a její vliv byl připsán historickým událostem, jako je porážka Napoleona, vražda Kennedyho či v moderní době, triumf Baracka Obamy v prezidentských volbách USA.

Rosekruciáni

Byli založeni počátkem patnáctého století křesťanem Rosenkreutzem. Tato tajná společnost se snažila používat okultní praktiky k dosažení globální transformace. Dva staletí po jejím vzniku vznikla řada mezinárodních slavnostních publikací tří manifestů. Jsou považovány za hnací sílu každé významné revoluce v novodobé historii.

Templářští rytíři

Na začátku 12. století devět rytířů uzavřelo slib, že budou chránit poutníky, cestující napříč Svatou zemí. K nim se přidali další rytíři a organizace se zhroutila bohatstvím. V populární kultuře rytíři převzali roli donátorů mnoha dalších tajných společností, jakož i strážců nejposvátnějších křesťanských pokladů, jako je svatý grál nebo krev Ježíše Krista.Členové společnosti však byli mučeni a popraveni francouzským králem Philipem IV. A počátkem 14. století byla organizace údajně rozpuštěna a již neexistuje.