Oceán v Japonsku vyplavil záhadnou kouli, spekuluje se o mině, špionáži i UFO

5/5 - (1 vote)

Na pláži Enšu v japonském městě Hamamacu, které leží na pobřeží Tichého oceánu, se objevila oranžovohnědá koule o průměru asi 1,5 metru. Záhadný předmět se stal okamžitě středobodem horlivých diskusí a spekulací na internetu.

Jednou z možných teorií je, že jde o zbloudilou minu. Tuto domněnku však odborníci brzy vyvrátili, když pomocí rentgenové technologie prozkoumali vnitřek koule a zjistili, že je dutá. Jiní se domnívali, že jde o UFO, které spadlo z nebe. Další tvrdili, že koule připomíná předmět z oblíbeného japonského komiksu Dragon Ball.

Podle jiných jde o kotvící bóji, která se uvolnila a vlny ji odnesly až na břeh. Zpráva o nezvyklém nálezu přišla krátce poté, co Japonsko uvedlo, že má „silné podezření“, že se nad jeho územím v posledních letech pohybovalo několik čínských špionážních balonů. Podle tamních médií však prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o čínské či severokorejské špionážní zařízení.

Záhadný předmět objevila jedna z tamních obyvatelek, když se šla na pláž projít. Na písku, jen pár metrů od břehu, zpozorovala kouli s tmavšími skvrnami. Další z místních však tvrdí, že se nejedná o nový nález. Koule podle něj „byla na místě už měsíc“ a nechápe, proč se o ni najednou všichni zajímají.

Policie oblast uzavřela a pustila se do vyšetřování. Nejprve povolala odborníky na výbušniny, kteří v ochranných oděvech kouli prozkoumali. Zatím však nepřišli na to, co je tato koule zač ani odkud pochází.

Zdroj: dm

Sdílet: