Objevili legendární město Opičího Boha v honduraské džungli

3.7/5 - (3 votes)

Vyčerpávající vyšetřování nebezpečné honduraské džungle přineslo překvapivý objev. Starověké město, které zmizelo už dávno. Jeho objev je zásadní pro pochopení uctívání podivného opičího boha, tajemného božstva plného tajemství.

Tajemné legendy dovedly skupinu výzkumníku až do samotné honduraské džungle. Jedna z největších expedic vůbec započala v roce 2015 s jediným cílem, najít ztracené město Opičího Boha, o kterém se poprvé zmínil průzkumník Theodor Morde v roce 1930.

Morde však nikdy neuvedl přesnou polohu města, protože v roce 1954 spáchal sebevraždu. Navzdory tomu, že si průzkumník vzal své tajemství do hrobu, tým odborníků nainstaloval na malé letadlo dnešní moderní technologii, aby záhadě přišel na kloub. Letadlo pak prolétalo nad honduraskou džunglí a provedlo 3D skenování oblasti.

Snímky odhalily pyramidové struktury ukryté mezi stromy a kameny. Expedice se tedy začala pídit po pravdě. Ačkoliv to bylo nebezpeční, skupina odborníků se rozhodla projít hustou džunglí pěšky. Tento krok trval naplánovat celé tři roky. Tehdy ještě neměli ani tušení, že objeví ztracenou civilizaci, město Opičího Boha.

Ztracené město Opičího Boha

Podle místních legend se město Opičího Boha nacházelo v pralese Mosquitia v Hondurasu. V roce 1927 se objevují zmínky od amerického letce a inženýra Charlese Lindbergha, který tvrdil, že během průletu nad východní částí země našel zbytky starověkých ruin.

Později, v 30. letech 20. století, se objevili zvěsti o místě v Hondurasu zvaném „město Opičího Boha“ související s tajemnou ztracenou civilizací. V roce 1939 Theodor Morde prohlásil, že ho našel a následně odvezl stovky cenností do Spojených států, jeho záměrem bylo dokázat existenci města Opičího Boha.

Podle slov domorodců byla ve ztraceném města zakopána socha, která zpodobňovala obří opici. Morde se ale rozhodl o objevu a tajemných ruinách pomlčet. Zřejmě se bál, že místo bude vydrancováno, a dokonce obsazeno zločinci. Než mohl pokračovat ve svých vykopávkách zemřel.

V roce 1952 se pokusil najít ztracenou civilizace Tibor Sekelj. Projekt byl financován samotnou vládou Hondurasu. Navzdory podpoře se vrátil s prázdnýma rukama, město nenašel.

Průzkum v ruinách ztracených v honduraské džungli

Archeologický tým vedený Christopherem Fisherem, odborníkem na Mezoameriku, prozkoumal také oblast džungle a setkal se s úspěchem. V pozůstatcích města Opičího Boha viděl pyramidy, ruiny velkolepých staveb, skalní sochy, a dokonce pokročilé zavlažovací systémy. Celé místo jako by uvízlo v čase a jeho obyvatelé jej opustili teprve nedávno. Vše bylo nedotčené a nádherně zachovalé.

Navzdory objevu je dosud odborníkům civilizace, která město obývala, zcela neznámá. Musí tedy pokračovat studie těch, kteří město Opičího Boha obývali. Zapomenutá civilizace tak zatím zůstává beze jména.

Sdílet: