Německo se obává násilných protestů z důvodu energetické krize

Rate this post

Povinnost očkovat se proti Covidu je ta tam, a tak si demonstranti proti povinnému očkování našli nový bod zájmu, energetickou krizi. Alespoň tak to vidí ministr vnitra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, Herbert Reul, který se na toto téma rozpovídal pro média NT.

Reul odhalil, že německé bezpečnostní služby sledovaly „extrémisty“ plánující protesty. „Demonstranti už nemluví o koronaviru nebo povinném očkování. Obavy a strach lidí se dnes ubírají zcela jiným směrem (…) vypadá to jako formování nového nepřítele státu.“

Německá vláda nedávno svému lidu oznámila, že termostaty budou ve veřejných budovách omezeny na 19 stupňů. Dále sportovní stadiony a výstavní haly budou tuto zimu využity jako „kolektivní výtopny“, kde mohou přijít lidi, kteří si nemohou dovolit platit raketově rostoucí účty za energii. Na tuto zprávu Němci reagují skupováním kamen, palivového dřeva a elektronických ohřívačů.

Extrémní pravice tak přešla od protestů proti povinnému očkování k protestům proti energetické krizi. V současné době se němečtí policisté připravují na možné násilné demonstrace, které jistě se zimou přijdou.

„Masové protesty a nepokoje jsou stejně tak představitelné jako konkrétní násilné činy proti věcem a lidem, stejně jako klasický terorismus, který je má svrhnout,“ řekl Kramer ZDF. „Naproti tomu to, co jsme dosud zažili v rámci pandemie koronaviru , v podobě násilných střetů na sociálních sítích, ale také na ulicích a náměstích, byla pravděpodobně spíše jen slabý odvar.“

Ministr také apeluje na zdravý rozum všech občanů. Neměli by podléhat konspiračním teoriím o celé situaci. „…mějte oči otevřené a zůstaňte ve střehu“ výslovně apeloval na aplikaci Telegram, kde se skupiny extrémistů opakovaně domlouvaly na protestech proti vládním opatřením. Z toho důvodu se také vláda snaží zakázat Telegram, a slibuje že nad extrémisty zvýší dohled.

Zdroj: rmx

Sdílet: