Nabídka, která se neodmítá! Půvabné italské město prodává opuštěné domy za symbolické 1 euro

Malá italská města představují malebný odpočinek na rozdíl od turisticky přeplněných měst jako je Řím nebo Benátky. Jenže s udržením obyvatel je to o něco horší, a proto se mnohá menší venkovská městečka napříč Itálií rozhodla odprodat opuštěné nemovitosti za symbolické jedno euro v naději, že tak posílí dosavadní počet obyvatel.

Nejzajímavější nabídku tohoto projektu nabízí město Mussomeli na jihu Sicílie. Místní vláda má ve své online nabídce hned 100 opuštěných nemovitostí, některé jsou sice už prodány, ale očekává se, že do nabídky přibude dalších 400 budov.

Hledáte háček? No je pravda, že město prodává tyto nemovitosti za hubičku proto, že jsou poničené a potřebují značné opravy, které musí být hotovy nejpozději do tří let od koupě. Jelikož je město Mussomeli nádherným místem plné historie, starobylých kostelů, byzantských jeskyní a domovem starověkého hradu, musí neobydlené nemovitosti co nejrychleji najít majitele, aby se také přeměnily na skvostné budovy doplňující rozmanitost města.

Na následujících fotografiích můžete vidět, které kamenné nemovitosti jsou momentálně v nabídce, za neodolatelnou cenu 1 eura. Pokud byste snad měli o nemovitosti zájem, musíte se do města osobně dostavit a domluvit si prohlídku za kterou zaplatíte 400 eur.

Několik domů již bylo prodáno, ale tato nemovitost se dvěma ložnicemi je stále ještě k dispozici

Tento dům sice vypadá jako menší byt, ovšem uvnitř najdete hned tři ložnice

Interiéry sice nejsou přepychové, přece jen jde o opuštěné budovy, ale výhledy, které nabízí jsou znamenité

Ač jsou nemovitostí zchátralé, své kouzlo si zachovaly

Zdroj: Businessinsider.com