Na plážích se objevují děsivé láhve s nechutným obsahem, i vědci se je bojí otevřít

5/5 - (2 votes)

Kdo by nechtěl najít na pláži prázdnou láhev se vzkazem, že? Nejspíš by ji každý z nás otevřel se zvědavostí, co zajímavého se dočte. Nicméně láhve, o kterých je řeč v tomto článku, obsahují nechutnosti jako husí krky, vlasy, biologický odpad a další podivnosti. Jsou natolik bizarní, že se je bojí otevřít i vědci a mají dobrý důvod. Po jejich otevření vám hrozí prokletí.

„Čarodějnické láhve“, přesně takto se přezdívá nádobám s neznámým obsahem, které vyplaví moře. Stejně jako se tomu stalo v Texasu. Tato konkrétní láhev obsahovala husí krk a je to od roku 2017 už osmou lahví s podobným obsahem, která byla na pláži objevena.

Láhve dostaly své jméno kvůli své povaze. Pocházejí od neznámého odesilatele a často mají uvnitř podivné předměty včetně vlasů, bylin, místních rostlin, nehtů, a dokonce i tělesných tekutin. Podle odborníku měly takové láhve za cíl vyvolat po otevření u dotyčného chorobu, nebo odrazit kouzla proti samotné čarodějnici.

Ve Spojeném království jsou takové láhve běžným objevem. V průběhu let se našlo už téměř 200 lahví, a to nejen na pláži, ale například i zakopané ve zdech, hromadách hnoje nebo pod zemí. V každém případě však odborníci varují, ať je jejich nálezci neotevírají. Obsah láhví by mohl být nebezpečný nejen pro ně ale i pro místní biodiverzitu.

Zdroj: dm

Sdílet: