Na nejsušším místě Severní Ameriky se objevilo obrovské jezero.

Pokud si myslíme, že nás počasí už nijak nemůže překvapit, vždy přijde něco, co toto tvrzení vyvrátí. Příkladem je i jezero, které se objevilo na nejsušším a nejteplejším místě Severní Ameriky.

Death Valley je údolí, které je známé především tím, že je nejsušším a nejžhavějším místem Severní Ameriky. Právě proto bylo pro mnohé lidi překvapením, když se na sociálních sítích začala šířit fotografie s velkým jezerem, které tam nikdy předtím nebylo.

Fotograf Elliott McGucken vytvořil fotografii tohoto nevídaného úkazu po masivní bouři, která se přehnala zejména oblastí jižní Kalifornie. Ta má za následek i chladnější teploty, které jsou pro toto místo zcela neobvyklé.

Po tom, co McGucken uveřejnil fotografii 16 kilometrů dlouhého dočasného jezera, se vyjádřil pro portál SF Gate : “Je to neskutečný pocit vidět tolik vody na nejsušší místě na světě. Tyto záběry jsou podle mě jedinečné a velmi zajímavé. ”

Tento jev má však jednoduché vysvětlení. Na to, aby se mohlo jezero objevit na takovém suchém místě, není potřeba obrovského množství vody. I přesto, že je Death Valley jedním z nejžhavějších míst na světě, je tento jev v celku normální. “V pouštním prostředí není voda tak snadno absorbována, a proto i mírné srážky mohou způsobit záplavy v Death Valley,” říká meteorolog Chris Dolce pro portál weather.com . “Záplavy se totiž mohou objevit i na místech, kde neprší tak často.”

Vzácné deště však mají i své výhody. National Park Service vysvětluje: “Díky dešťům můžeme na tomto místě najít obrovské pole květin, bujné oázy a útočiště pro volně žijící zvířata a pro lidi.”

V roce 1972 byla v Death Valley naměřená teplota neuvěřitelných 93,9 ° C. Kromě toho, že je toto údolí za poslední dva roky nejteplejším místem, je i nejsušším. Ročně zde v průměru napadne jen 60 mm srážek.

Zdroj: ScienceAlert.com

Sdílet:
Loading...