Muž si díky Google Maps všiml potopeného auta. V něm našla policie ostatky muže pohřešovaného 22 let

Muž z Floridy si chtěl pomocí známe aplikace Google Maps prohlédnout své bývalé bydliště. Znáte to, jak se místo změnilo, zda tam jsou pořád ty stejné domy a podobně. Během prohlížení okolí jeho tehdejšího domu si však povšiml auta potopeného ve vodní nádrži. Následně uvědomil úřady a ty nechaly zkorodované auto vytáhnout. Uvnitř byla kostra muže, který se pohřešuje již 22 let.

Poté co bylo auto vytaženo, museli vyšetřovatelé identifikovat, komu kostra patří. To se povedlo o týden později. Ostatky patří muži jménem William Moldt, ten nevysvětlitelně zmizel v listopadu 1997 ve věku 40 let. V osudný den se měl bavit s přáteli ve městě. Z klubu vyrazil domů asi hodinu před půlnocí, dokonce volal své přítelkyni, že bude brzy doma. To se ale nestalo a Moldt se už doma neukázal.

Podle úřadu šerifa v Palm Beach je velmi pravděpodobné, že Moldt ztratil kontrolu nad svým vozem a skončil ve vodní nádrži. Toto tvrzení je ale zatím stále jen teorií, jako všechny, které ji předcházely. Během původního vyšetřování v roce 1997 totiž nebyly objeveny žádné stopy, naznačující, co se tu noc odehrálo.

Ačkoliv byl William Moldt v klubu, kde si údajně dal několik drinků, nebyl podle svědků opilý. K objevení jeho pozůstatků by také nedošlo, kdyby se následkem veder a sucha nesnížily hladiny vod. Díky čemuž si mohl muž všimnout vraku ve vodní nádrži. Dobrou zprávou je, že rodina zemřelého může konečně vystrojit důstojný pohřeb, nicméně o tom, co se stalo v osudnou noc, se víc nedozví. Jak uvedla sama policejní mluvčí pro server BBC Theresa Barberaová: „Nelze stanovit, co se před tolika lety stalo. Víme jen, že zmizel z povrchu Země a teď se našel.“

Zdroj: BBC.com

Sdílet:
Loading...