Muž koupil na bleším trhu fotoaparát z roku 1929 a našel v něm hotový poklad

Během nákupů na bleším trhu nikdy nevíte, na co narazíte. Lidé se probírají starými věcmi, cetkami a občas narazí na zajímavou věcičku. V některých případech můžete narazit na skutečný poklad. Stejně jako Martin van Oers z Nizozemska, který je posedlý fotografováním. Na bleším trhu narazil na originál Zeiss Ikon 520/2, fotoaparát z roku 1929. To ještě nevěděl, co se skrývá uvnitř.

Fotoaparát z roku 1929 měl v sobě původní film, který se prodával mezi 40. a 70. lety, byl označen slovem „EXPOSÈ“. Martin neváhal a film vzal ke svému kamarádovi Jahonovi Hollemanovi, který je v této oblasti zkušenější. Martin totiž doufal, že se podaří původní fotografie vyvolat. I když po tak dlouhé době byly šance minimální, nevzdávali se.

Jak se později ukázalo film byl téměř 70 let starý a jediné co z něj šlo zachránit, byly 4 fotografie. Bohatě to stačilo k tomu, aby Maritn zjistil, že kamera patřila muži, který je dokonce na jedné z fotografií s pouzdrem. Po umístění snímků na sociální sítě se hned ozval nějaký muž, který poznal místo z fotografií. Snímky měly být pořízeny ve francouzském Biarritz.

Samotný Martin byl svým nálezem očarován. Podle něj jde o poklad, jakousi časovou kapsli. Zároveň doufá, že by mohl najít rodinu, které tohle dědictví patří. „Doufám, že jednoho dne budu moci negativy předat potomkům tohoto tajemného fotografa.“

Průběh záchrany negativu

Vyvolané fotografie

Zdroj: educateinspirechange.org

Sdílet:
Loading...