„Modrý drak“ podivné stvoření, které se objevilo u amerického pobřeží

Svět je nekonečnou pokladnicí překvapení, která nás neustále šokuje. Důkazem je nález teprve sedmiletého Huntera, který během několika minut objevil hned čtyři modré draky. Ačkoliv si myslel, že jde o nový živočišný druh, ve skutečnosti jde jen o vzácný druh mořského šneka. Byl ale poprvé objeven na místech, kde se téměř nikdy neobjevuje. Na pobřeží národního parku Padre Island National Seashore v Texasu.

Modří draci nebo glaucus atlanticus jsou malí mořští šneci, kteří většinou dorůstají pouze do 3 cm. Žijí v Atlantském, Tichém a Indickém oceánu. Ačkoliv modří draci, jak se jim přezdívá, nechrlí oheň, mohou svou oběť žáhnout jako medúza. V případě glaucuse je žáhnutí ale mnohem bolestivější.

Rodina sedmiletého chlapce okamžitě zveřejnila fotografie na sociálních sítích. Samozřejmě se strhla vlna otázek typu ale i pochybností, zda jde vůbec o skutečně živého tvora. Později se tedy začaly objevovat i komentáře odborníků, kteří uvedli celou věc na pravou míru.

Na závěr je třeba poznamenat, že jde o velmi vzácného tvora, který dosud nebyl podrobně studován. Podle odborníků by je ale lidé měli jen pozorovat, rozhodně by na ně neměli sahat, nebo se jim to může pořádně vymstít.

Zdroj: RCNR

Sdílet:
Loading...