Majitel Amazonu chce zachránit Zemi tím, že přesune těžký průmysl na Měsíc

Rate this post
Jeden z nejbohatších lidí na Zemi, Jeff Bezos, zakladatel Amazonu a vesmírné společnosti Blue Origin, bude spolupracovat s NASA a ESA na vytvoření trvalého lidského osídlení na Měsíci. Poslání je jednoduché, zachránit Zemi před těžkým průmyslem a poskytnout lidem na Zemi prostředí s čistým ovzduším, chráněné od znečištění a průmyslového odpadu.

A i když Blue Origin nemůže dosáhnout partnerství veřejného a soukromého sektoru, Bezos udělá cokoli, aby svého cíle dosáhl. Přednesl svůj plán během rozhovoru na Mezinárodní konferenci o vývoji vesmíru v Los Angeles. Pan Bezos uvedl, že Měsíc je „ideálním místem pro průmyslovou dekompresi Země a její zachování jako čistého prostředí pro lidi“.

Velký krok k záchraně Země

Cílem Blue Origin v krátkodobém horizontu je snížit náklady na cestování vesmírem, zpočátku s novou kosmickou letadlovou lodí New Shepard a pak s raketou New Glenn na oběžné dráze v roce 2020. z dlouhodobého hlediska, je vize pana Bezose taková, že tímto projektem vytvoří milióny pracovních příležitostí pro lidi, nicméně ve vesmíru. Takoví lidé by mohli jednoduše žít a pracovat na vyhloubených asteroidech, což byl návrh, který před deseti lety navrhl Gerard K. O’Neill, fyzik z Princetonu, jehož myšlenky o vesmírném osídlení způsobily Bezosovo nadšení pro dosažení této konečné hranice.

Budoucnost vypadá jasně

Jak to vidí multimilionář a podnikatel, stěhování těžkého průmyslu do vesmíru poháněného solární energií je jediným způsobem, jak zaručit, že se naše planeta dokáže vyrovnat s rostoucí poptávkou po energii. Generální ředitel společnosti Amazon to považuje za velkou příležitost k tomu, aby pomohl chránit životní prostředí Země a zachránil ji pro budoucí generace. Stejně jako on,  pan Bezos dospěl k závěru: „Musíme opustit tuto planetu.“

Opuštěním Země zlepšíme tuto planetu. Přijedeme a odjedeme a lidé, kteří chtějí zůstat, zůstanou. Navíc dodal, že Země není moc dobrým místem pro těžký průmysl.

„V současné době to pro nás je samozřejmě výhodné. Ale ve velmi vzdálené budoucnosti mluvím o desetiletích, možná o 100 let, bude snazší dělat mnoho z věcí, které nyní děláme na Zemi ve vesmíru, protože tak budeme mít spoustu energie, „předpovídal Bezos. Zní to skoro jako ujištění a přesvědčení, že na Měsíci budeme mít vše, co potřebujeme, a prostě jen potřebujeme zjistit jakým způsobem se tam dostat a hlavně zůstat.

Když Bezos plánoval své vize, obhajoval užitečnost Měsíce, kdy říká, že vesmírný společník Země má ve vesmíru výhodnou polohu, S použitím správných pohonných systému, bychom se k němu mohli dostat během několika dnů. Vědci zjistili, že Měsíc má ve svých usazeninách vodu, která by mohla být přeměněna v pitnou vodu, dýchatelný vzduch a palivo pro dobíjení raket. „Je to skoro jako kdyby to pro nás někdo připravil,“ dodal Bezos. Pro usnadnění návratu člověka na Měsíc má Blue Origin lunární přistávací plošinu na kreslicích deskách, která je určena k dodání 5 tun nákladu na Měsíc. To je dost silné na to, aby bylo možné dopravovat lidi a s dostatečnou podporou, by  mohlo začít létat v polovině roku 2020.

Sdílet: