Lidé po celém světě investují absurdní částky do neexistujících nemovitostí, virtuálního města

To, že lidé dokáží utrácet hromady peněz za nepotřebné věci už nepřekvapí snad nikoho. Jenže v současné době jsme tomu opravdu nasadili korunu. V důsledku astronomického vzestupu měny Bitcoin (a jeho následného propadu ) se na internetu rozmohly další virtuální obchody. A jeden z nich nabízí nemovitosti a pozemky virtuálního města Genesis. Pozemek i nemovitost zakoupíte za reálné peníze má to ale jeden háček. Vy vynaložíte reálné peníze a odměnou je vám virtuální prostor, který není možné navštívit.

Tento poslední výkřik ze světa virtuální měny a obchodu se točí kolem společnosti známé jako Decentraland. Vyvinuli virtuální svět o velikosti Washington DC, kde si lidé mohou koupit kusy půdy. Podle  Bloombergu , se cena některých z nejžádanějších pozemků (známých jako LAND) pohybuje kolem 4 miliónů korun, virtuální parcela za tuto cenu činí 102 čtverečních metrů.

Vize společnosti Decentraland se opírá o rozvoj z virtuálních nemovitostí na metropoli, kterou můžete navštěvovat ve virtuální realitě. Ti, kteří budou vlastnit pozemky se mohu podílet na celkové podobě a vývoji města. Jak říkají tvůrci: „Vaší hranicí je vaše představivost, můžete jít do kasina, navštívit hudební koncert, pracovat v dílnách, obchodovat s přáteli, dokonce zde můžete začít podnikat, nebo se můžete jen tak vydat do podmořského letoviska na dovolenou“ Upřímně si moc nedokážu představit, jak trávím 14 dní dovolené s brýlemi VR na očích uprostřed virtuální reality.

Bez ohledu na to, jak se celá věc zdá být absurdní a vzhledem k faktu, že tuto virtuální realitu nejde v současné době navštívit, lidé bezhlavě investují do tohoto projektu své peníze. A to i bez záruky návratnosti. Tvůrci nápadu si během několika MINUT vydělali 26 miliónu dolarů (v přepočtu necelých 600 miliard korun), samozřejmě peníze byli reinvestovány zpět do projektu, o kterém je mimochodem natočeno jen video, které vidíte níže.

Samozřejmě možná jsme jen skeptičtí a projekt se vyvine stejně dobře jako Bitcoin, jehož investoři se teď blaženě usmívají. Což se o investorech města Genesis říci nedá, svůj majetek si neprohlédnou ani neznají datum kdy bude (a jestli bude) virtuální realita s jejich pozemky zpřístupněna.

Sdílet: