Lidé jim říkali, že jsou blázní. Otec se synem ale na nově koupeném pozemku objevili poklad

Když si Tim Fisher a jeho syn kupovali před šesti lety 14 hektarový pozemek plný bažin, považovali je lidé za blázny. Kdo by si kupoval půdu, na které nejde nic pěstovat ani nic postavit? Málokdo ale věděl, že právě tato oblast v Severní Karolíně byla v historii součástí zlatého dolu Portis Gold Mine. Tim Fisher a jeho rodina to ale věděli, proto pozemek koupili a udělali dobře!

Na neuvěřitelný objev narazili Tim Fisher a jeho syn při kopání pokladu na svém pozemku v Severní Karolíně. Našli tam totiž pozůstatky více než stoleté lodi, která kdysi sloužila k dolování zlata. Oba věří, že na pozemku, kde byl kdysi zlatý důl, bude mnohem více vzácných relikvií.

Sám Fisher svůj nález komentuje jako skvělou ironii „Když jsme tady ve Franklin County kupovali rozsáhlý pozemek plný bažin, lidé nás považovali za blázny, neznali totiž historii tohoto místa. Teď je to docela ironické, protože tohle jistě nebude náš poslední objev.“ Celá oblast totiž byla součástí zlatého dolu Portis Gold Mine, který fungoval v letech 1835 až 1936. V této oblasti bylo vytěženo zlato v hodnotě 7 miliónů dolarů.

Jak k objevu došlo?

Říjen byl v Severní Karolíně velmi suchý, v důsledku čehož zem vyschla a odhalila části vraku lodi nacházející se pod nánosem hlíny. Když si toho Fischerovi všimli, byli nadšeni. Z historických pramenů zjistili, že jde o plavidlo Robinson Gold Dredge, které bylo postaveno v New Yorku na počátku 20. století a po kusech odesláno do Severní Karolíny, kde bylo využíváno na dolování zlata.

“O lodi víme, že byla 28 metrů dlouhá, 9,7 metru široká a její trup byl hluboký dva metry,” říká Tim. Momentálně spolupracuje se spolkem Army Corps of Engineers na tom, jak vykopat plavidlo a zachovat ho co nejvíce neporušené, aby zároveň během výkopových prací příliš netrpěla ani okolní příroda.

Zdroj: abc7chicago.com

Sdílet:
Loading...