Letecké společnosti nedoporučují cestovat očkovaným lidem kvůli vysokému výskytu krevních sraženin

4/5 - (4 votes)

Největší letecké společnosti napříč celým světem diskutují o tom, zda je vhodné přijímat očkované zákazníky. Důvodem je vysoké riziko výskytu krevních sraženin, které vznikají právě důsledkem očkování dostatečně neprostudovanými séry.

Každý, kdo už letadlem cestoval ví, že lidé se zvýšeným rizikem vzniku krevní sraženiny mohou létat jen pod přísným lékařským dohledem. Ti ve většině případů doporučují, aby tito lidé, pokud možno nevyužívali leteckou dopravu. Právě očkovaným lidem hrozí v určité výšce komplikace, jako cévní mozková příhoda, trombóza nebo infarkt.

Existuje hned několik zpráv, které varují očkované občany, bez ohledu na značku vakcíny, o jejich nežádoucích účincích. Mezi nimi se nejčastěji objevují problémy krevních sraženin. O riziku, které letecká doprava představuje pro očkované jedince, svědčí i fakt, že v březnu tohoto roku Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) doporučila pilotům, aby po očkování před vstupem na palubu letadla podstoupili nejméně dvoudenní karanténu.

Letový personál neustále pod zámkem

Očkovací centra po celém světě fungují na plné obrátky. Čísla proočkovaných lidí neustále rostou. Navzdory tomu se však letové posádky stále musí řídit přísnými restrikcemi. V mnoha zemích musí být personál okamžitě izolován na hotelovém pokoji nebo ve většině případů nesmí vůbec opustit letiště.

Ačkoliv se tedy zdá, že pandemii porážíme, stále nás čeká dlouhá cesta ke „svobodě“. Jedno je jasné, nic už nebude jako dřív.

Zdroj: MPR21

Sdílet: