Kontrola faktů: Pandemie koronaviru není podvod ani spiknutí za účelem kontroly široké veřejnosti

Internetem se šíří další video, které tvrdí že pandemie koronaviru je podvod a součást spiknutí za účelem kontroly široké veřejnosti. Zmíněné video, které naleznete zde, si vzala na paškál tisková agentura Reuters, která silnými argumenty vyvrací hlavní body videa.

Hned v prvních vteřinách videa uvidíte miliardářského filantropa Billa Gatese, který varuje před další pandemií, na kterou se budeme muset připravit. Vypravěč v pozadí snímku pak pomoci několika bodů informuje o tom, že pandemie byla celou dobu plánovaná a tvrdí, že jde o podvod, který je používán jako záminka pro kontrolu široké veřejnosti.

Tisková agentura Reuters se rozhodla, v rámci svého projektu kontroly faktů, rozebrat stěžejní body videa a uvést věci na pravou míru.

Argument č. 1 – Virus, který způsobuje Covid-19, nebyl identifikován

Vypravěč ve snímku tvrdí: „Nikdy virus neidentifikovali ani jej neizolovali jako skutečně existující virus, takže celá věc je jeden velký podvod.“ Tento výrok je však podle agentury nepravdivý. Název viru, který způsobuje onemocnění Covid-19, je Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2, volně přeloženo jako Akutní respirační syndrom koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) byl virus identifikován čínskými úřady 7. ledna 2020.

Argument č. 2 – Testy na Covid-19 ve skutečnosti testuje viry RNA a genetický materiál

„Samozřejmě, čím více lidí testují, tím více lidí bude pozitivních, protože se testují pouze viry RNA a genetický materiál,“ zaznívá dále ve videu. Nicméně ani toto není pravda. RNA viry mají své genetické materiály a způsobují mnohé viry včetně Covidu-19, SARS, chřipky a Eboly.

Jak uvádí agentura Reuters, test PCR používaný k detekci SARS-CoV-2 reaguje na přítomnost jeho RNA vzorku výtěru. Každý virus má svůj vlastní RNA materiál. V podstatě jde o něco jako DNA viru.

Argument č. 3 – viníkem všech úmrtí je Covid-19

„Všechna úmrtí jsou v zásadě označována za následek nákazy Covidem-19, ať už to tak ve skutečnosti je nebo ne. Když máte pozitivní test, pak řeknou, že jste zemřeli na Covid.“ Uvádí vypravěč.

Pravda je ale taková, že v případě úmrtí se uvádí „ve spojitosti s Covid-19“ nebo jen „s Covid-19“. Poté je v úmrtním listu uvedeno Covid-19, ať už jde o základní příčinu či nikoliv. OSN však tvrdí, že „ve většině případů, kde byl v úmrtním listu uveden Covid-19, bylo zjištěno, že šlo o základní příčinu smrti“.

Je mylné tvrdit, že všechna úmrtí jsou zaznamenávána jako úmrtí COVID. Jedním z ukazatelů počtu úmrtí způsobených pandemií je počet zaznamenaných „nadměrných úmrtí“ nebo další jeho větší míra oproti obvyklého počtu během daného časového období. Jak tedy agentura Reuters uzavírá, pandemie koronaviru rozhodně není podvod a opravdu se jedná o globální ohnisko způsobené virem SARS-CoV-2.

Zdroj: R

Sdílet:
Loading...