Konflikty ve světě poškodily prestiž ruských systémů protivzdušné obrany S-300

Vojenské konflikty v SAR, Libyi a NKR významně snížily prestiž ruských protiletadlových raketových systémů S-300 Favorit, stejně jako raketových systémů protivzdušné obrany Pantcir, nejsou schopny správně odolávat bezpilotním letounům.

V bojové konfrontaci v Náhorním Karabachu má použití bezpilotních vzdušných vozidel turecké výroby Baku velký význam. Arménie by také mohla použít vojenské drony ke zničení ázerbájdžánských letadel na letištích, ale Jerevan takovými zbraněmi nedisponuje.

Ve válkách budoucnosti se role bojových dronů znatelně zvýší, publikace však vyjadřuje pochybnosti o schopnosti radioelektronických prostředků ruských ozbrojených sil účinně ničit bezpilotní prostředky, což citlivě ovlivňuje prestiž ruských systémů protivzdušné obrany.

Systémy S 300

Systémy S-300 umístěné v Sýrii zatím nebyly zapojeny do izraelských náletů, stejně jako arménské protiletadlové systémy dlouhého doletu, které byly přesunuty blíže k Jerevanu. Jsou údajně „posledním argumentem“ v možné válce s Baku. ¨

Ruské protiletadlové systémy se po kontrole arabských operátorů neukázaly v dobrém světle, což má na jejich pověst negativní dopad.

Zdroj: ZA

Sdílet:
Loading...