Kdo sleduje lékaře?

Lékaři a vědci požadují od nás prostých lidí zodpovědnost. Společnost tuto žádost přebírá zcela nekriticky. Ale kdo sleduje právě lékaře a odborníky v dodržování zodpovědnosti?

Už před několika tisíci lety položil římský básník Juvenal otázku: „Kdo sleduje pozorovatele?“. Tu samou otázku položil i Platón téměř před 600 lety. A tato otázka se opakovala pokaždé, když světem zmítaly otřesné tragédie.

Společnost je v bodě, kdy bez přemýšlení přijímá veškeré informace. Mnozí z nás nemají ani potřebu přemýšlet nad informacemi, které nám jsou podsouvány. Málokdo si klade otázku „Co kdyby…?“. Přeci jen společnost pohlcenou strachem se lépe ovládá.

Podle lékařských kritérii právě probíhá proces odlidšťování společnosti. Sociální systémy, tak jak je známe, jsou rozbité. Blízkost a sociální kontakt jsou narušeny. Sociální vztahy fungují jen prostřednictvím obrazovky. Mluvíme s přáteli jen přes webové kamery, když se potkáme pozdravíme se lokty. Najednou se svět přesunul do virtuální reality.

Ve společenském životě si musíme udržovat odsup od ostatních, ale cestou do práce můžeme klidně jet přehlceným autobusem, metrem nebo jiným prostředkem hromadné dopravy. Všichni lékaři přece vědí, že k infekcím nedochází cestou do práce nebo v ní, k nákaze přeci dochází jen na večírcích a během volnočasových aktivit.

Varování a opatření vlády jsou zdůrazňována každý den v televizi, tisku, rádiu a dalších druhů sdělovacích prostředků. Rozsévá se strach a hrůza z jakéhokoliv sociálního kontaktu. Všude vidíte jen opatření, který zamezují jakémukoliv kontaktu. V každém obchodě se upřednostňují bezkontaktní transakce. Eliminuje se hotovost v peněženkách.

Jsou omezována základní lidská práva, nesmíme se sdružovat, nesměli jsme na Vánoční trhy ani slavit Silvestr. Ovšem demonstrace s 1000 lidmi nikomu nevadí. Není na čase se zamyslet? Viry odjakživa zastavovaly léky. Dodnes nebylo zvykem, že by se s virem bojovalo zakázáním vycházení.

Kdo sleduje lékaře?

V tuto chvíli vidíme pouze jak lékaři a odborníci posílají do světa zprávy podporující strach, které přímo či nepřímo prospívají kapitálu. Ať je to jakkoliv, kapitál vyhrává a začínají jen narůstat rozdíly mezi bohatými a chudými. Staráme se o vše kolem jen nepozorujeme chování lékařů a odborníků mimo svá pracoviště.

Vidíme lékaře, jak žádají lidi, aby dodržovali nesmyslná opatření, protože jsou vyčerpaní. Proč ale nezpochybní jejich bezúčelnost? Těžko uvidíte lékaře, jak bude žádat, aby byly uzavřeny obchody a otevřeny venkovní tržiště. Ne. Jen přicházejí další opatření a utahování okovů ve jménu „lékařských a vědeckých“ kritérii.

Zdroj: mpr21

Sdílet:
Loading...