Kde můžeme letos bezstarostně k moři? Evropská unie zřídila stránku s aktuálními informacemi

Pokud letos plánujete dovolenou, ale máte obavy nebo si jednoduše nepamatujete veškerá pravidla a omezení spojená s koronavirem, nezoufejte. Evropská unie zřídila webovou stránku s nejaktuálnějšími cestovními informacemi, která vám dá vědět, kam a kdy můžete odcestovat, a co vše můžete podniknout až se do vysněného letoviska dostanete.

Re-open EU, to je nová platforma, která cestovatelům poskytuje v reálném čase informace o všech omezeních souvisejících s koronavirem v každém z 27 členských státu EU. Nabízí informace o pravidlech pro jednotlivé hranice, o nejlepších způsobech, jak se dostat do cíle a také podrobně popisuje opatření, který jsou v zemích zavedena kvůli ochraně zdraví. Dozvíte se tak například, kde se nosí roušky, kde potřebujete mít potvrzený negativní test apod.

Webové stránky také informují o tom, jaké turistické služby jsou na místě k dispozici. Pouhým kliknutím tak zjistíte, zda jsou otevřené restaurace a obchody, jaká ustanovení jsou například zavedena pro návštěvu muzea nebo pláže. S postupem času bude web nabízet i reference a zpětnou vazbu od turistů, které mohou uživatelům pomoci při organizování jejich itinerářů, nebo při rozhodování, kam letos na dovolenou.

Zdroj: Re-open EU

Sdílet: