Jsou potomky Alexandra Velikého, neznají nemoci a dožívají se 150 let, to jsou lidé kmene Hunza

Zatímco naši západní civilizaci sužují nejrůznější choroby, na zemi existuje místo, jehož obyvatelé se dožívají velmi vysokého věku, nemoci jsou jim cizí, a navíc stále vypadají mladistvě. Jsou usměvaví a vůči cizincům jsou vždy přátelsky naladění. Ne, nejedná se o návštěvníky z cizí planety, ale o lidi z kmene Hunza.

Daleko od našich hor, v horách na hranicích severního Pákistánu a Indie, žije velice zvláštní kmen Hunza. Zvláštní proto, že jeho lidé vypadají natolik mladě a zdravě, že turisté bývají šokování jejich skutečným věkem. Mnozí jedinci se dožívají pro nás neuvěřitelného věku 120 let a podle jejich pověr se někteří z nich dočkají i požehnaného věku 160 let.

Ženy rodí děti až do věku 65 let, což si u nás těžko dokážeme představit. Pro nás na těhotenství příliš vysoký věk, pro ně nic zvláštního. I v tomto věku totiž ženy vypadají až o 25 let mladší a pyšní se hebkou pletí bez vrásek. Členové kmene Hunza o sobě říkají, že jsou potomky Alexandra Velikého a jeho armády.

Jedí zdravě a málo a denně nachodí až 20 kilometrů

Čím to je, že lidé z kmene Hunza nejsou téměř nikdy nemocní a cítí se stále skvěle? Naše civilizace by si z nich měla vzít příklad. Jedná se o naprosto obyčejné lidi, kteří se však přirozeně stravují zdravě a hodně se hýbou, aniž by jim někdo musel zdůrazňovat, že zdravá strava a dostatek pohybu jim prodlouží život. Lze je považovat za živý důkaz toho, že zdravý životní styl má na kvalitu života opravdu zásadní vliv.

Jejich život je jednoduchý a přesto pestrý. Neznají stres a milují smích. Každý den se koupají v ledové vodě bez ohledu na období, kdy teploty klesají pod bod mrazu. Na jejich talířích nenajdete jiné potraviny než ty, které si sami vypěstují. Základem jejich stravy je čerstvá zelenina a ovoce, ořechy, cereálie, luštěniny a malé množství mléka, vajec, sýru a ještě méně masa. Maso celkově jedí vzácně. Dopřejí si jej tak dvakrát do roka a jedná se o libové kuřecí či jehněčí maso.

Jedí pouze 2krát denně! Vystačí se snídaní a obědem a slovo svačina je jim cizí. Mnohem více času věnují pohybu. Neznají auta ani jiné dopravní prostředky, a proto chodí po vlastních nohách. Každý den ujdou 15 až 20 kilometrů, a díky tomu se udržují ve vynikající fyzické kondici až do vysokého stáří.

Elixír mládí a zdraví: Meruňky

Hlavní částí jejich každodenní stravy tvoří meruňky. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného? Meruňky obsahují velice důležitý vitamín B17, kterému se přikládají silné antioxidační a protirakovinné účinky. A právě obliba konzumovat meruňky je tím, co je chrání před chorobami, před nimiž se třese celá západní civilizace.

Meruňky jedí v syrovém stavu a z jejich jadérek si připravují chutný olej. Právě jádra jsou největším zdrojem výše uvedeného vitamínu. Olej požívají každý den, ale pouze v malém množství. Ve vyšším množství může vitamín B17 způsobit otravu, jelikož obsahuje toxický kyanid. V určitém ročním období dokonce nejedí, nebo spíše nepijí, nic jiného než džus vyrobený ze sušených meruněk.

Sdílet:
Loading...