Jediné místo na světě, na kterém vám legálně projde vražda! Jak je to možné?

Každý zločin by měl být pokaždé prozkoumán a také potrestán, jenže to neplatí pro zločiny spáchané na tomto místě. Zde vám totiž klidně projde i vražda a to kvůli mezeře v právním systému. Yellowstonský národní park je nejstarší národní park, který se rozprostírá ve třech státech Wyoming, Montana a Idaho. Najdete v něm mnoho horkých pramenů a gejzírů. Co se zvířat týče, můžete zde potkat bizony, losy nebo medvědy grizzly.

Jenže kromě toho, že je tento park nejstarší a může se pyšnit opravdu krásnou přírodou, je na něm ještě něco výjimečného. Je v něm totiž Zóna smrti, která je rozlehlá 130 kilometrů čtverečních a můžete v ní spáchat jakýkoliv zločin.

Na fotografii lze vidět, které státy park pokrývá.

Většina parku je totiž federální krajinou, která se rozprostírá především ve Wyomingu. To znamená, že celý park je pod pravomocí soudu ve Wyomingu. No dobře, jenže obžalovaný má právo na soudní řízení před porotou státu a jakmile spáchá zločin například v Idahu, měl by se tam konat soud. Což ale nejde, protože zde nikdo nežije. Kdo by dělal porotu? Nikdo. Logicky tedy soud v tomto místě být nemůže, tudíž člověk nemůže být ani odsouzen.

Tuto teorii publikoval Brian C. Kalt, profesor z právnické univerzity v Michiganu. Chce tím upozornit na mezeru v zákonu a chce docílit toho, aby byl problém vyřešen. Jenže od publikování jeho teorie uběhlo už spoustu let a mezera v zákoně je stále ignorována a nedořešena. Kdo ví, třeba někdy vyřešena bude. Do té doby může kdokoliv na území státu Idaho, páchat jakýkoliv zločin.

Sdílet:
Loading...