Japonská společnost poprvé úspěšně otestovala létající auto i s posádkou

Zdá se, že jsme na začátku doby, kdy se létající auta stávají realitou. Jak informoval zpravodajský server CNN, japonská společnost Sky Drive Inc. oznámila úspěšnou zkušební jízdu létajícího auta. Jednalo se o první veřejnou demonstraci létajícího auta v japonské historii.

Podle tiskové zprávy společnosti Sky Drive Inc. se 25. srpna uskutečnila testovací jízda pod záštitou společnosti Toyota. Vůz s názvem SD-03 vzlétl do vzduchu i s posádkou. Demonstrační jízda trvala přibližně čtyři minuty. Generální ředitel startupové společnosti neskrýval nadšení, na projektu pracovali celé dva roky.

„Jsme nesmírně nadšeni, že jsme dosáhli vůbec prvního letu pilotovaného automobilu s posádkou,“ uvedl ve svém prohlášení generální ředitel společnosti Tomohiro Fukuzawa. „Chceme vybudovat společnost, kde jsou létající auta dostupným a pohodlným dopravním prostředkem. Lidé budou moci zažít bezpečný a pohodlný nový způsob cestování.“

SD-03 je nejmenší elektrické, vertikální vzletové a přistávací vozidlo na světě. Podle společnosti zabírá prostor asi dvou zaparkovaných automobilů. Má osm motorů zajištujících bezpečnost v nouzových situacích. „Během navrhování neprozkoumaného nového způsobu dopravního prostředku, známého jako létající auto, jsme jako inspiraci zvolili klíčové slovo „progresivní“,“ uvedl ředitel designu Takumi Yamamot.

„Chtěli jsme, aby vozidlo bylo futuristické, charismatické a žádoucí pro všechny budoucí zákazníky, přičemž bude zahrnovat špičkovou technologii SkyDrive.

Společnost zároveň doufá, že se z létajícího auta stane součást běžného života. V budoucnu proběhne více testovacích letů za různých podmínek, aby se zajistilo, že bezpečnost a technologie vozidla splňuje průmyslové standardy. V tiskové zprávě společnosti se také uvádí, že bezpečný prodej létajících vozů by měl být spuštěn v roce 2023. Cena však nebyla uvedena.

Zdroj: CNN

Sdílet: