Internetem se šíří nová výzva. Lidé uklízejí své okolí a mění ho k nepoznání

Už nějaký čas fungují na sociálních sítích různé výzvy. Zda jde o známé ice bucket challenge nebo 10 leté výzvy zaměřené na fotky před a po deseti letech, vždy měly u lidí nevídaný úspěch. Podobně by mohla zájem u lidí vzbudit i výzva zaměřena na čištění prostředí, ve kterém žijeme.

Snad celý svět už ví, co je hashtag. Malý znak dokáže člověka propojit s jinými lidmi, a dokonce ho zapojit do komunity, která sdílí stejné či podobné názory. Hashtag je jako virtuální virus, který se šíří a nabírá na síle. Zároveň však musíme dodat, že nejen v negativním slova smyslu. Často totiž dokáže pomoci či podpořit různé výzvy.

Jednou z nich je i ta, kterou bychom mohli jednoduše zařadit do kategorie There is no planet B neboli podpora naší krásné Země a úklid přírody, kterou jsme my lidé, zanesli odpadem. #Trashtag challenge nebo výzva spočívá ve sbírání odpadků z okolí a z přírody.  Dle našeho názoru jde o výzvu, která je na místě a měli bychom se do ní zapojit všichni.

Je až tragické, kolik odpadu produkujeme, ještě horší je ale výběr míst, kde je vyhazujeme. 258 až 368 milionů tun odpadu ročně končí na skládkách a milion tun odpadu končí v oceánech, uvádí portál BoredPanda.

Díky #trashtag dokážete udělat malý, ale mimořádně záslužný čin, kterým se zapojíte do komunity uvědomělých lidí. Nemusíte se přitom zaměřovat pouze na pláže, určitě znáte místa u řek, v parku či nedaleko vlastního domu, kde je halda odpadků. Zapojit se do výzvy je proto velmi jednoduché.

#trashtag Manila Bay has been considered one of the dirtiest bays across the world. After 11 years, the Supreme Court finally issued a cleanup order which thousands of volunteers joined last January 27, 2019. from r/pics

Vyberte si místo, které je zaneřáděno odpadky. Vezměte si pytle a nepořádek jednoduše vysbírejte. Nezapomeňte na fotku před a po a tu sdílejte na sociální sítě právě s hashtagem #trashtag. Tak se zapojíte do výzvy, která může pomoci udělat z naší planety hezčí a čistší místo. Tak co, jdete do toho? Pokud ano, pošlete nám fotky a my je přidáme do článku. A pokud těch fotek a dobrých lidí bude hodně, uděláme samostatný článek zaměřený na Českou republiku. Platí?

Inspiraci můžete najít například i na fotkách níže:

This should be the new challenge to make the world a better place! from r/wholesomememes


Sdílet:
Loading...