Instagramem se šíří nový kyberútok! Krade hesla i celé účty

Uživatelé Instagramu zbystřete! Už od minulého měsíce ohrožuje sociální síť, kterou všichni denně využíváme, nový útok s názvem Nasty List. Pod záminkou kliknutí na podvodný odkaz, následně uživatele vyžádá k zadání přihlašovacích údajů. Během několika vteřin pak hackeři získají kontrolu nad vašim účtem.

V první polovině dubna začali mnozí uživatelé Instagramu dostávat neobvyklé zprávy, které na první pohled vypadaly jako by jim je poslali jejich sledující. Ti je s úžasem a překvapením upozorňovali na to, že se jejich účet objevuje na pofiderním seznamu jménem Nasty List. Zprávy byly ve většině případu naprosto stejné a vypadaly asi takto:

„Pane bože, opravdu jsi tam, na seznamu @TheNastyList_xy, dokonce na 26.místě!“

Jediné, co se lišilo, byl název samotného seznamu a pozice vlastníka účtu. Průběh, který následuje po kliknutí na vložený odkaz ve zprávě je však vždy stejný. Zobrazí se stránka, která obsahuje text informující o tom, že na dalším odkazu si uživatel může prohlédnout kohokoli na seznamu. Komu to nedá a pokusí se seznam zobrazit, obdrží výzvu k přihlášení k instagramovému účtu. Už tento krok by ve vás měl vzbudit pozornost, jelikož jste na odkaz klikli z již přihlášeného účtu, proč se tedy přihlašovat znovu?

Pokud ale údaje pro přihlášení zadáte, jste v maléru a kontrolu nad vaším účtem převzal někdo úplně jiný, ten může váš účet využít i k nekalým aktivitám. Proto se mějte na pozoru, tyto zprávy se totiž i nadále šíří napříč Instagramem.

Zdroj: nakedsecurity.sophos.com

Sdílet:
Loading...