Historik objevil ve španělské jeskyni tajemné starověké obrazy

Ve Španělsku historik Agustin Palomo objevil úplnou náhodou kresby, zobrazující šípy a bytosti podobné člověku, které jsou staré přibližně 5 000 let. Obrazy se našly v jeskyni nedaleko města Albuquerque. Informoval o tom britský deník Metro.

Historik našel kresby náhodou. Palomo vysvětlil, že jednou šel do hor, aby našel starodávné dolmeny (starobylé pohřební a náboženské megalitické stavby, pozn. R ed.). Cestou se však rozhodl prozkoumat jednu z jeskyní, která se nachází v hornaté oblasti San Juan, nedaleko města Albuquerque v provincii Badajoz v západním Španělsku. Historik tak objevil celou sbírku jeskynních maleb vytvořených asi před 5000 lety.

Nově nalezené schematické obrazy, které jsou dlouhé asi 10 centimetrů, zobrazují různé figury, šípy a další symboly. Sbírka navíc obsahuje obrázky ” humanoidních tvorů “, jak je popsal samotný výzkumník.

Historik okamžitě poznal, jak důležité jsou jeho nálezy, protože kresby se nacházely nedaleko dvou dalších děl jeskynního umění – známých obrazů Risco de San Blas , Sierra de la Caravel a Azagala . Poslední jmenovaný byl objeven zhruba před 20 lety, čímž se místo stalo pro vědce a výzkumníky velmi důležité.

Zdroj: metro.co.uk

Sdílet:
Loading...