Hackeři zveřejní důvěrné dokumenty z 11.září, pokud nebudou splněny jejich podmínky

Hackeři vyhrožují, že zveřejní spousty důvěrných dokumentů, týkajících se teroristického útoku z 11. záři, pokud jim zúčastněné společnosti nevyplatí peníze, které požadují.

Skupina hackerů je známa pod zlověstným jménem Dark Overlord a vydírá jednotlivce i organizace, včetně Hiscox Syndicates Ltd i londýnskou společnost Lloyds. První společnost se zabývá pojišťovnictvím a je úzce spjata s druhou společností, která poskytuje služby osobního bankovnictví.

Hackeři údajně zpronevěřili 18 000 tajných dokumentů těchto organizací a vyhrožují jim, že je budou postupně zveřejňovat do doby, než obdrží výkupné v Bitcoinech.

Skupina Dark Overlord již vypustila řadu souborů jako „důkaz“ a tvrdí, že pokud nebudou splněny jejich požadavky, vypustí další škodlivé dokumenty. Zveřejněné soubory odkazují na Federální leteckou správu (FAA), Správu dopravní bezpečnosti (TSA) a několik advokátních kanceláří.

Hackeři tvrdí, že mezi 18 000 dokumenty jsou i soubory týkající se manipulace advokátních řízení v souvislosti s útokem z 11.záři. „Můžete si být jisti, že zveřejněním, poskytneme veřejnosti mnoho odpovědí o útoku 9/11“ znělo poselství skupiny, kteří jej zveřejnili na sociální síti Twitter. Zajímavé také je, že jejich účet byl poté Twitterem vymazán.

Skupina své oznámení vydala i přes Pastebin, což je mezi programátory oblíbený program na sdílení zdrojových kódů. Ve svém vlastnictví by hackeři měli mít důvěrné údaje od různých pojistitelů a právnických firem, které se zabývaly případy týkající se 11. září, ačkoliv není známo, co přesně tyto údaje o útocích odhalují. Oznámením výslovně cílí na společnosti Hiscox Syndicates Ltd, Lloyds London a Silvrstein Properties.

Mluvčí společnosti Hiscox pro magazín Motherboard uvedl, že jejich systém nebyl incidentem ovlivněn, jenže údaje z případu týkajících se útoku, které tato společnost spravovala, zpronevěřeny byly.

Dark Overland vyhrožoval i jednotlivcům, kteří se případy zabývali a oznámil:

„Jste-li součástí jedné z desítek advokátních firem zapojených do soudního sporu, politik, který se podílel na případu, agentura činná v trestním řízení, která byla zapojena do vyšetřování, společnost pro správu nemovitostí, investiční banka, klient klienta, globální pojišťovna, nebo kdokoliv jiný, můžete se obrátit na níže uvedený email s prosbou o vyřazení vašich dokumentů a materiálů z naší databáze, kterou se chystáme zveřejnit. Budete za to muset ale zaplatit.“

Celá záležitost je nejnovějším projektem hackerské společnosti. V roce 2017 ukradli epizody amerického seriálu Orange is the New Black, které zveřejnili daleko předtím, než byly odvysílány společností Netflix, protože nesplnili jejich požadavky. Skupina tvrdí, že má přístup i k desítkám dalších televizních kanálů, jako jsou ABC, National Geographic, FOX, IFC apod.

Nejsou to jen právnické firmy a televizní sítě, které se staly obětmi heckingu a vydírání. Skupina se zaměřuje i na zdravotní střediska a soukromé firmy včetně rodinného podniku na výrobu lepidla Gorilla Glue.

Na to, jak to dopadne a co se ze zveřejněných dokumentů dozvíme, ukáže čas.

Zdroj: Motherboard.com

Sdílet: