Hackeři nabourali databázi zaměstnanců společnosti NASA

V úterý ráno překvapil velmi znepokojující email, zaměstnance americké společnosti NASA.

Zpráva byla odeslána oddělením lidských zdrojů (HR) a informuje o útocích hackerů v uplynulých měsících. Předmětem útoku byla osobní data zaměstnanců, včetně jejich čísel sociálního zabezpečení.

Samozřejmě pro zaměstnance agentury jde o znepokojující zprávu, mnohem více znepokojující je ale skutečnost, že nejde o první takový útok, dokonce ani o druhý.

Podle e-mailu, který byl zveřejněn agenturou SpaceRef, vyšetřovatelé společnosti NASA vyšetřuji možný útok, který měl proběhnout 23. října. V průběhu vyšetřování byly zjištěny úniky citlivých informací všech zaměstnanců, kteří ve společnosti pracují, nebo pracovali od července 2006 do října 2018.

NASA již detekovala všechny napadené servery a nadále se bude případem zabývat. Jakmile tým vyšetřovatelů shromáždí seznam jmen všech jednotlivců, kteří se stali obětí útoku, budou osloveni s konkrétnějšími informacemi.

Na druhou stranu je americká vesmírná agentura vděčná, že útok hackerů nijak neovlivnil jejich mise a úkoly. Jak potvrdil expert počítačové bezpečnosti Sam Curry, pro časopis Independent: „zatímco osobní údaje a soukromí zaměstnanců jsou životně důležité, existuje mnoho jiných údajů společnosti NASA, co se týče oblasti národní bezpečnosti a mají pro národy zásadnější význam.“

Agentura by také neměla zapomenout, že příště nemusí mít takové štěstí. Měla by tedy dělat vše proto, aby se ujistili, že žádné„příště“ nebude. Curry také prozradil, že od roku 2011 jde o třetí narušení systémů NASA. „Prvotní prioritou by měla být eliminace škod a pomoc obětem. Zároveň je třeba obnovit narušená místa, až poté je možné se přesunout do té složitější části. A to ponaučit se chyb.“

Zdroj: independent.co.uk

Sdílet:
Loading...