Fotografie spáleného klokana ukazuje, jak destruktivní jsou požáry v Austrálii

Austrálie čelí bezprecedentní národní krizi, ničivé požáry se prohánějí městy i venkovskými oblastmi. Lidé i zvěř jsou vyhnány ze svých domovů, jsou vyčerpaní a mnozí se nemají kam vrátit. Zprávy uvádějí, že od září zemřelo nejméně 20 lidí, zničeno bylo více než 1500 domů a vyhořelá část Austrálie je srovnatelná s velikostí Slovenské republiky. Úvodní fotografie jen dokazuje, jakou zkázu požáry způsobují.

Situace je natolik vážná, že se hovoří o celkovém zániku mnoha druhů rostlin i živočichů. To vše následkem ničivých požárů, které sužují Austrálii od září. Je to neuvěřitelné ale doposud zemřelo půl miliardy zvířat, není pochyb o tom, že zde mluvíme o katastrofě nepředstavitelných rozměrů.

Pro ještě realističtější představu toho, čemu čelí volně žijící živočichové, byl pořízen snímek klokaního mláděte. Nejen, že uhořel, ale ve snaze utéct, se zachytil do plotu. Fotografie byla zveřejněna na Instagramovém účtu VetPaw, kde v popisku stoji: „Tato krize je skutečná. Tento malý klokan chycený v plotě se snažil uniknout ničivému požáru v Austrálii.“

V australských médiích se objevují informace o zemědělcích, kteří musí fotografovat svá mrtvá zvířata, kvůli hlášení pro pojišťovnu. Aby toho nebylo málo, zvířata, která přežila ale jsou značně popálená, musejí zemědělci utratit. Spálené lesy teď představují tu nejhorší noční můru. Jsou plné spálených těl zvířat. Nejhůře na tom jsou koaly, jejichž počet klesl do takové míry, že jsou už teď považovány za vymřelý druh.

Zdroj: reportweb.co

Sdílet:
Loading...