Elon Musk: „Je dost pravděpodobné, že se lidská civilizace do 30 let zhroutí:“

Elon Musk vidí budoucnost lidstva docela jasně, a hlavně dost ponuře. Podle jeho slov vybuchne tzv. „Populační bomba“ v nadcházejících dekádách. Dojde totiž ke střetu dlouhověkosti s výrazně nízkou porodností napříč celým světem.

Není to zcela poprvé, kdy Musk veřejně promluvil o celosvětovém kolapsu lidské populace jako takové. Již před dvěma lety na svém Twitteru upozornil na ne příliš dobré vyhlídky pro lidstvo. Inovativní vizionář svou myšlenu v těchto dnech prohlubuje o další argumenty. Růst populace se zmírňuje a do roku 2050 údajně vzroste jen o 1,6 miliardy. Podle Muska je skutečným problémem dlouhověkost a nízká porodnost.

Své názory opírá o názor norského akademika Jørgena Randersa, který v jedné ze svých knih uvedl, že lidská populace kolem roku 2040 začne neprodleně klesat. To vedlo Muska k přesvědčení, že vývoj lidské populace bude v následujících třech dekádách představovat model obrácené pyramidy. Čím dál větší část lidstva budou tvořit staří lidé a mladých bude míň a míň.

V současné době se už tento trend rozvíjí v polovině světových zemí, kde četnost dětí na jednu ženu klesla pod dvě. Pokud to bude pokračovat i nadále, země jako Německo a Itálie přijde v příštích 60 letech o polovinu svých obyvatel.

Zdroj: BusinessInsider.com

Sdílet: