Egyptské úřady objevily 13 kompletně uzavřené 2500 let staré hrobky

V proslulé archeologické lokalitě Sakkára v Egyptě, bylo objeveno nejméně 13 dřevěných hrobek, starých 2500 let. Tohle by nebylo až tak neobvyklé, ovšem tyto hrobky zůstaly po tisíce let nedotčené a stále originálně zapečetěné.

Podle prohlášení Egyptského ministerstva cestovního ruchu a starožitností byly hrobky objeveny v pohřební šachtě 11 metrů pod zemí. Jejich zachovalost je obdivuhodná, dokonce jsou viditelné i některé originální malůvky.

Uvnitř pohřební šachty byly také nalezeny tři zapečetěné výklenky. Ministr Khaled Al-Anani uvedl, že je velmi pravděpodobné, že v šachtě dojde k dalším podobným objevům.

Historici předpokládají, že Sakkára sloužila jako nekropole pro Memphis, kdysi hlavní město Egypta. Celých 3 000 let tam Egypťané pohřbívali své mrtvé. Není se tedy čemu divit, že oblast budí velký archeologický zájem.

Už mnohokrát jsme psali o náležitostech, které egyptské pohřební ceremonie zahrnují. Krom mumifikovaných lidských ostatků a zvířat jsou hrobky vystlány i různými předměty. Právě tyto předměty jsou středem zájmů archeologů. Objevené hrobky jsou stále zapečetěny, tudíž je pravděpodobné, že uvnitř archeologové objeví zajímavé artefakty.

Potenciálně objevené artefakty, mohou archeologům poskytnout více informací o tom, kdo byl v hrobkách pohřben. Vzhledem k tomu, že výkopové práce na místě stále pokračují, jde jen o otázku času.

Zdroj: SA

Sdílet:
Loading...