Cirkus využívá namísto živých zvířat jejich hologramy. Bojuje tak proti jejich týrání.

Pokud patříte mezi lidi, kteří podporují myšlenku zákazu vystupování zvířat v cirkuse, pak se vám jistě zalíbí nápad, se kterým přišel německý cirkus. Namísto živých zvířat využívá jejich hologramy, aby je ušetřil od drezury. I tak jsou reakce lidí na tento inovativní nápad různorodé.

Zvířatům v cirkusech odzvonilo již v několika zemích. Nespokojení jsou někteří majitelé cirkusů i nadšenci zvířecích show. Německý cirkus Roncalli přišel s jedinečným řešením, zvířecí show v jejich programu nechybí, ale vyhnuli se jejich drezuře. Namísto živých využívají jen jejich hologramy a svým návštěvníkům tak nabízejí jedinečné světelné představení.

Roncalli zrušil vystupování zvířat již v roce 1990, předběhl tak současnou vlnu zemí, které se rozhodli podpořit tuto myšlenku o minimálně 10 let. Nadále však připravovali čísla s domácími zvířaty jako jsou koně nebo oslové. Dnes v jejich programu nenajdete ani jedno zvíře. Majitel se rozhodl nakoupit speciální kamery a připravil vystoupení holografických zvířat.

Představte si, že v rámci jedinečné světelné show byste si mohli prohlédnout například slona, který nejenže hýbe chobotem, ale je schopen i mnohem náročnějších kousků. Nechybí ani koně, kteří bývají pravidelně součástí vystoupení skoro v každém cirkuse. Jejich hologramy dokáží stejné věci jako opravdová živá zvířata. V představení nechybí například ani plovoucí zlatá rybka.

Cílem cirkusu je zastavit drezuru zvířat a dokázat, že je zbytečná. Program poskládali z různých akrobatických představení, které dokáží návštěvníky dostatečně zaujmout a pro ty, kterým budou zvířata v cirkusech chybět, připravili jedinečnou světelnou show s jejich hologramy. Zvíře opravdu nemusí trpět jen pro potěšení mas.

Budoucnost cirkusů je podle majitele Roncalli právě v tomto nápadu. Ačkoliv jsou reakce na jejich představení různé, myšlenky se neplánují vzdát. Rozhodl se, že se svým cirkusem zavítá jen do těch míst, kde budou žádáni lidmi. Protože někteří tvrdí, že se kvůli hologramům ztrácí skutečná myšlenka správného cirkusu. Roncalli je však jasným důkazem toho, že cirkus může přežít i bez zvířat a nabídnout přitom svým návštěvníkům zajímavý program.

Zdroj: unilad.com

Sdílet:
Loading...