Čínští a Ruští vědci záměrně ohřívají část atmosféry Země, údajně z vědeckých důvodů.

Může to znít jako začátek apokalypsy, ale není. V podstatě jsou tyto experimenty v dnešní době úplně normální. Ruská laboratoř, vzdálená devět hodin od Moskvy, vysílá vysokofrekvenční rádiové vlny do atmosféry, aby ji tím ohřála. Je jasné, že na první pohled se může zdát experiment jako nebezpečný, dokonce zní jako začátek apokalypsy. Pravdou ale je, že tyto experimenty nepředstavují žádné nebezpečí.

Ruská laboratoř není jediná, která se zabývá podobnými experimenty. V minulosti prováděly stejné pokusy Spojené státy americké na Aljašce, pomocí vlastního zařízení HAARP, celým názvem High-Frequency Active Aurora Research Program.

Výzkumná stanice byla majetkem amerického letectva a námořnictva, dnes patří zařízení univerzitě na Aljašce. Projekt HAARP se stal předmětem mnoha konspirací, které tvrdí, že Amerika cíleně vyvolává přírodní katastrofy po celé Zemi.

Zpět ale k ruskému projektu. Jak vlastně celé zahřívání funguje? V podstatě je jeho princip jednoduchý. Když se vyslané vlny dostanou do ionosféry, narušují ji nevysvětlitelným způsobem a vytváří umělé plazmové kanálky, kde následně dochází k ohřevu iontů a elektronů, které tvoří tuto atmosférickou oblast.

Experimenty jsou vykonávány hned z několika důvodů. Nejprve ale musíte znát pár souvislostí. Ionosféra hraje nejdůležitější roli hlavně v komunikaci mezi Zemí a satelity ve vesmíru. Ionizované částice, vysílané vlny ze Země odrážejí, tím tedy může dojít k narušení signálu právě mezi Zemí a družicemi. Když dokáže některá z velmocí kontrolovat ionosféru, dokáže také své nepřátele velmi jednoduše „odříznout“ od přístupů k informacím. Takže se není čemu divit, že před lety tyto experimenty řídily americké vojenské a námořní síly.

Tento měsíc se v časopise Earth and Planetary Physic objevila informace o spolupráci ruských a čínských vědců. Odborníci z institutu zaměřujícího se na počasí a zemětřesení v Pekingu a ruského radiofyzikálního výzkumného institutu vysvětlili, jak tento satelit, pojmenovaný China Seismo-Electromagnetic Satelite (CSES) funguje. Přístroj se zaměřuje na monitorování série vysokofrekvenčních vln, které byly vyslány do ionosféry z ruské výzkumné laboratoře Sura. Článek také popisuje jeden z experimentů, který zvýšil teplotu v atmosféře o více jak 100 0C.

Zpráva o tom, že tyto dva národy spolu spolupracují překvapila nejednoho člověka. Během tohoto roku, přesněji v červnu, se v Rusku uskutečnilo nejméně pět takových experimentů. Dohromady bylo vysláno do ionosféry tolik vysokofrekvenčních vln, že by to stačilo na osvětlení menšího města.

A kam tyto experimenty vedly? Výsledky jsou celkem zajímavé. Zmíněny satelit CSES během dne nedokázal sledovat rádiové vlny, které byly vyslány z ruské základny Sura, nicméně v noci, kdy už nebylo patrné žádné sluneční záření, dokázal satelit monitorovat vlny snadno.

Přestože mohou znít principy těchto experimentů nebezpečně, je důležité si uvědomit, že veškeré experimenty podléhají přísným pravidlům. „Takové studie musí přísně dodržovat etické kodexy“ vysvětlil vedoucí vojenské komunikační technologie Gong Shuhong. „Cokoliv, co se během experimentů přihodí, nesmí nijak poškodit ani ohrozit bezpečí lidí žijících na této planetě.“

Poté co se veřejnost dozvěděla o spolupráci Ruska s Čínou v této oblasti, objevily se již zmíněné konspirační teorie. Obě vlády však zdůrazňují, že veškeré experimenty jsou prováděny pod záštitou vědy a objevování.

Zdroj: Earth and Planetary Physic

Sdílet:
Loading...