Čínský chlapec náhodou objevil 66 milionů let staré dinosauří vejce

Když si teprve desetiletý čínský chlapec hrál u jezera, narazil na něco opravdu nevídaného. Na břehu řeky objevil zkamenělé vejce, které vedlo k nalezení vzácného dinosauřího hnízda, starého 66 miliónů let. Vše se odehrálo ve městě Che-jüan v čínské provincii Kuang-tung. Informoval o tom portál Ladbible.

Mladý hoch si během léta hrál u řeky Dong, když našel zkamenělé vejce. Zprvu si myslel, že jde o neobyčejný kámen, když ho začal ale podrobněji zkoumat, začal si uvědomovat, že v rukou nejspíš drží zkamenělé dinosauří vejce a měl pravdu! Chlapec chtěl přitom jen najít kámen, kterým by mohl rozbít ořechy.

Odborníci z místního muzea dinosaurů uvedli, že se nakonec v okolí prvního nalezeného vejce podařilo odhalit ještě dalších jedenáct. Zkamenělá vejce pochází z období pozdní křídy, jsou tedy 66 miliónů let stará. Vzhledem k jejich četnosti muselo být místo nálezu hnízdem dinosaurů. Přitom toto není první případ, kdy se ve městě Che-jüan našli dinosauří vejce. V roce 2015 našli dělníci během výkopových prací neuvěřitelných 43 zkamenělých vajec.

Samotný hoch později uvedl, že nebýt jeho znalostí, ani by nevěděl co drží v ruce. Jeho koníčkem jsou právě dinosauři, se svými rodiči často navštěvoval muzea, kde jsou podobná vejce vystavena. Navíc četl spousty knih o dinosaurech, a tak ho hned napadlo, že podivně vypadající kámen bude také nejspíš dinosauřím vejcem. Hoch i jeho rodina proto neváhali a hned uvědomili tamní muzeum o svém nálezu.

Zdroj: LadBible.com

Sdílet:
Loading...