Chcete žít na moři? Nahlédněte do nitra výletní lodi, která nabízí tříletou plavbu kolem světa

3.5/5 - (2 votes)

Společnost Life at Sea Cruises započne v listopadu tříletou plavbu kolem světa. Cena palubního lístku začíná na 30 000 USD na osobu na rok, což je v přepočtu více než 650 000 korun. Za tuto cenu bude mít cestující k dispozici kajutu o rozloze 12 metrů čtverečních a veškeré další vybavení výletní lodi MV Gemini. A jak uvidíte na následujících fotografiích je opravdu o co stát.

Cestovatelé, kteří snili o životě na moři si svůj sen mohou splnit už letos v listopadu. Společnost LIfe at Sea Cruises nabízí lidem příležitost strávit tři roky na výletní lodi během plavby kolem světa. Cena začíná na 30 000 USD za osobu na rok.

Výletní loď zahájí svou světoběžnou cestu v Istanbulu 1. listopadu. Své hosty mimo jiné vyzvedne také v Barceloně nebo Miami. Loď má celkem 400 kajut a dokáže ubytovat 1074 cestujících. Během tří let urazí námořníci více než 130 000 mil, navštíví 375 přístavů ve 135 zemích.

Během cesty uvidí její účastníci všech sedm kontinentů a navštíví destinace zahrnující hned několik divů světa jako například: Half Moon Island (ostrov v Antarktidě), Rio de Janeiro (Brazílie) a Soul (Jižní Korea).

Většina výletních lodí napříč světem tráví v přístavech sotva pár hodin, nanejvýš pak dvě noci. Ovšem MV Gemini bude výjimečná i v tomto ohledu.Veterán z oboru Mike Petterson, výkonný ředitel a mozek společnosti Life at Sea Cruises, je toho názoru, že tři dny nejsou dost na prozkoumání větších destinací, jako je například Peking v Číně. Takže tato plavba svým hostům nabízí až sedm nocí v jedné destinaci.

Tímto způsobem bude loď kotvit týden v Šanghaji a týden v Singapuru. Cestující se vždy na noc vrátí zpět na loď. Pokud ale bude muset loď zamířit do suchého doku kvůli opravám nebo údržbě, cestující budou ubytování v hotelu.

Během tří let na moři stráví cestovatelé 288 nocí v různých přístavech. Výlet do kteréhokoliv z těchto míst by typického světoběžníka stál desetitisíce jen na poplatcích za cestu a ubytování. Společnost se snaží zmírnit počáteční náklady tím, že dá cestujícím možnost rozložit platbu za palubní lístek do tří ročních plateb.

Nečekejte však třpytivý nový hotel na moři s pozlátky nové megalodě.Pravda je, že výletní loď je stará 30 let a byla v loňském roce pouze renovována. Poté společnost utratila 10 miliónů dolarů za renovaci interiéru.

Gemini tak bude plovoucí město s vlastní bezpečností, zdravotním střediskem a kancelářemi s Wifi Starlink. Žádné město by se samozřejmě neobešlo bez vězení a márnice. I těmito prostory se Gemini pyšní.

Cestující budou mít také přístup k typickému vybavení výletních lodí, které zahrnují čtyři salónky, golfový simulátor a slunnou terasu s bazénem. Na jídlo se mohou cestující zastavit v jedné ze dvou hlavních jídelen, v restauraci na palubě s bazénem, nebo si mohou objednat jídlo kdekoli na lodi pomocí speciální aplikace.

Na rozdíl od průměrné výletní lodi bude Gemini oplývat také robustním obchodním centrem a nemocnicí s lékárnou a zubařem. Obchodní centrum, které nahradí lodní kasino, bude mít zasedací místnosti, kanceláře a knihovnu, aby se plavby mohli účastnit i pracující lidé. Jako každá jiná all-inclusive plavba, nebudou tyto doplňkové služby stát nic navíc.

Dny na moři bez pevniny v dohledu jsou pro zaoceánské itineráře nevyhnutelné. Cestovatelé zažijí přinejmenším 300 takových dní. Nudu tak budou moci zahánět návštěvou různých seminářů a představení. Nebo mohou odpočívat ve svých kajutách.

Nejlevnější a nejmenší kajuta měří 12 metrů čtverečních a její cena je 90 000 dolarů na tři roky na osobu. Aby kajuty nepůsobily klaustrofobně, mají implementovány obrazovky, které budou zobrazovat živý pohled na oceán a vytvoří tak virtuální okno.

Pro ty, kteří chtějí utratit více peněz, je v nabídce i nejdražší kajuta. Apartmán s balkónem za cenu 330 000 dolarů za osobu na tři roky. Apartmány mají rozlohu 90 metrů čtverečních, což je více než velkorysý prostor.

Cestovatelé mohou platit buď měsíčně, nebo na celé tři roky předem s možností rozložit si platbu na tři roční splátky. Nemohou si však rezervovat kratší úsek plavby. Buď budete plout tři roky nebo vůbec.

Tři roky bez přátel a rodiny jsou však hodně. Naštěstí jsou ale vítáni a mohou se zdržet na přistýlkách nebo v kajutách pro hosty. Lístky si můžete rezervovat už teď.

Sdílet: