Bahamy před a po hurikánu Dorian: Podívejte se na satelitní snímky, které odhalují jeho ničivou sílu

Minulý víkend se hurikán Dorian na více než 24 hodin zastavil a pustošil nádherné Bahamy. Trhal střechy, zaplavoval domy a bohužel i zabíjel. V severní části bahamského souostroví, známém pod jménem Abaco, dosáhl hurikán kategorie 5, a tím dosáhl titulu nejsilnějšího atlantického hurikánu v historii.

Hurikán se nevyhnul ani největšímu městu ostrovů Abaco, tedy Marsh Harbour. Devastaci si můžete prohlédnout na snímcích níže. Pro porovnání, jak oblast vypadala před hurikánem a po něm, stačí přetáhnout fotografii z jedné strany na druhou.

Podle zjištění mezinárodního týmu Červeného kříže bylo na Bahamách zničeno celkem 13 000 domů, to je 45% všech domů na ostrovech Grand Bahama a Abaco.

Ačkoliv se v médiích hovoří o celkem 30 obětech, které si hurikán vyžádal, bahamští úředníci očekávají, že tento počet vzroste v závislosti na pokračujících pátracích akcích. Jak uvedla tamní ministryně zdravotnictví Duane Sands, pro New York Times „konečná čísla mohou být ohromující“.

Přístup na Marsh Harbour je také velmi obtížný, protože mezinárodní letiště Leonarda Thompsona je necelé dva metry pod vodou, jak můžete vidět na fotografiích. Letiště je tedy stále uzavřeno pro většinu letadel.

Malý ostrov Green Turtle Cay leží východně od Abaco. Hurikán Dorian zde dorazil v neděli, vichr vyvracel stromy a trhal domy. Server Washington Post uvádí, že ostrovní komunita čítající přibližně 500 obyvatel je bez energie, vody i potravin.

Obyvatelé svůj ostrov neopustili z jediného důvodu. Za svůj život viděli a zažili dost bouří, ovšem nečekali, že Dorian bude zcela jiná a tolik ničivá.

Zdroj: Insider.com

Sdílet:
Loading...